XVI niedziela zwykła

Kolekta na potrzeby parafii.

– poniedziałek – Święto św. Marii Magdaleny

– wtorek– Święto św. Brygidy, Zak., patronki europy

– środa – Wspomnienie św. Kingi, dz.

– czwartek – Święto św. Jakuba, Apostoła i św. Krzysztofa

– piątek – Wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP

3. 18 sierpnia odbędzie się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do
MB Piekarskiej. Z naszej parafii zorganizujemy przejazd autokarem. Proszę chętne osoby o zapisywanie się w zakrystii na wyjazd do końca lipca. Koszt około 20 zł w zależności od ilości pątniczek.

4. Bardzo dziękuję za posprzątanie naszego kościoła. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam panie: Renatę Maly i Anitę Kochanek.

5. Ze względu na zbliżające się liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, w przyszłą niedzielę po mszach św. dokonamy uroczystego poświęcenia pojazdów i kierowców. Wzorem lat ubiegłych pragniemy w tym dniu wspomóc finansowo misjonarzy w zakupie środków transportu.

6. Już teraz zapraszam wszystkich ministrantów i Dzieci Maryi  oraz służbę kościelną na wspólną wycieczkę do kopalni Guido w Zabrzu oraz do Piekar Śląskich. Wyjazd nastąpi 7.08.2019. Ze względu na rezerwację biletów zapisy wraz ze zgodą rodziców  u. p. Basi Mazurek do 28 lipca. Jest to wyjazd bezpłatny.

7. Błogosławionej niedzieli.