XIX niedziela zwykła

Kolekta na potrzeby parafii.

2 Przypominam, że sierpień to miesiąc trzeźwości i abstynencji.

– środa – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego

– czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP

– sobota – Uroczystość św. Jacka, głównego patrona archidiecezji

4. We wtorek przypada dzień fatimski. Po mszy św. wieczornej udamy się w procesji z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła.

5. W czwartek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Zgodnie z tradycją błogosławić będziemy zioła i kwiaty przyniesione przez wiernych do kościoła. Msze Święte w tym dniu, jak w niedzielę.

6. W przyszłą niedzielę pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Wyjazd naszych pątniczek o godzinie 7.00 z parkingu kościelnego.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 msza święta za śp. Ks. Proboszcza Bernarda Macionia.

8. Bardzo dziękuję za posprzątanie naszego kościoła. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam panie: Łucję Szymiczek i Dagmarę Lampar. Panów zapraszam do pomocy w pracach ogrodowych.

9. Wszystkim życzę wielu łask Bożych, a wyjeżdżającym na urlop udanego wypoczynku. Niech Bóg nam błogosławi!