XXX niedziela zwykła

Kolekta na cele parafialne.

– poniedziałek – Święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza

– środa – Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Katowicach

– piątek – Uroczystość Wszystkich Świętych

– sobota – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

3. Zapraszam na ostatnie październikowe nabożeństwa różańcowe.

Od 1 do 6 listopada będziemy modlić się różaniec za zmarłych zalecanych po mszach świętych..

4. W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych.

Na godz. 15.00 zapraszam do kościoła, skąd udamy się z modlitwą różańcową na nasz cmentarz.

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych  Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie „Ojcze nasz”
i „Wierzę”, modlitwy w intencji Ojca Św., odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu – nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych (odpust ten możne być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące).

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania: w czwartek dzieci i młodzież od godz. 17.15. Chorych chcących przyjąć sakramenty odwiedzimy w czwartek po różańcu, proszę ich zgłaszać w zakrystii.

6. W przyszłą niedzielę kolekta na renowację katowickiej katedry.

7. W zakrystii można składać zalecki za zmarłych. W listopadzie i w grudniu z ofiar składanych przy okazji wypominek będą odprawiane msze święte za zmarłych zalecanych.

8. Bardzo dziękuję za posprzątanie naszego kościoła. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam panie: Wandę Siedlaczek i Dorotę Czajkę.

9.  Na czas zadumy nad przemijaniem naszego życia niech Bóg błogosławi.