XXXI niedziela zwykła

Kolekta na renowację katowickiej katedry.

– poniedziałek – wspomnienie świętego Karola Boromeusza

– sobota – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

3. Przypominam, że do czwartku można uzyskać odpust za zmarłych. Warunki są następujące: bycie w stanie łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., nawiedzenie cmentarza, modlitwa w intencjach papieskich oraz za zmarłych. Zachęcam do modlitwy różańcowej za zmarłych zalecanych, którą odmawiamy w kościele po mszy św. do czwartku włącznie.

4. W tym tygodniu zapraszam:

– w poniedziałek – ministrantów na spotkanie o 19.00,

– we wtorek – wyjeżdżających do Ziemi Św. do Rogów na 19.15,

– w piątek – kandydatów do bierzmowania na 19.00.

5. W przyszłą niedzielę kazania wygłosi ks. Damian Copek, kaznodzieja przedwizytacyjny. Poprosi też o dar materialny, który wolą Ks. Arcybiskupa przeznaczy na budowę Domu Pielgrzyma „Nazaret” w Piekarach Śląskich. Za tydzień przed kościołem odbędzie się również zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

6. Bardzo dziękuję za posprzątanie naszego kościoła. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam panie: Aurelię Siedlaczek i Kornelię Pietrasz.

7. Już teraz zapraszam na spotkanie z Ks. Biskupem Grzegorzem. Uroczyste rozpoczęcie wizytacji wraz z bierzmowaniem odbędzie się w sobotę, 16.11,
o godz. 11.00. Wizytacja zakończy się mszą św. z błogosławieństwem dzieci
i rodzin w niedzielę, 17.11, o godz. 11.00.

8. Dzieci i młodzież, które uczestniczyły w różańcu proszę o dostarczenie książeczek z obrazkami do zakrystii.

9. Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzę pogodnej niedzieli, wypełnionej radością z przebywania z bliskimi.