I NIEDZIELA ADWENTU

Kolekta specjalna na ogrzewanie i oświetlenie kościoła. Bóg zapłać .

1. Modlimy się o ducha miłości i jedność między nami.

2. Obchody liturgiczne tygodnia:

– wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego

– środę – wspomnienie św. Barbary, patronki archidiecezji

– piątek – wspomnienie św. Mikołaja, bpa

– sobota – wspomnienie św. Ambrożego, bpa

– niedziela – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

3. Rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Również dzisiaj przeżywamy Niedzielę Trzeźwości. Zachęcam do abstynencji od napojów alkoholowych przez cały Adwent. Roraty będą codziennie od poniedziałku do piątku o 18.00.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek,  piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek po mszy – proszę o zgłoszenie ich w zakrystii. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w piątek od 17.15.

5. W środę wspominamy św. Barbarę patronów górników. Msza święta za nich i ich rodziny oraz za ++ górników odbędzie się o godzinie 13.00. Natomiast w sobotę przeżywamy nasz parafialny dzień seniora, rozpoczniemy go mszą św. o godzinie 11.00.

6. Intencje na rok 2020 nadal będą przyjmowane w tygodniu po mszach świętych.

7. Bardzo dziękuję za posprzątanie naszego kościoła. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam panie:   Beatę Zapała i Małgorzatę Mika.                     

8. W zakrystii do nabycia świece wigilijne Caritasu. Od 2 niedzieli adwentu, Dzieci Maryi i ministranci będą po domach roznosić opłatki wigilijne. Dochód ze sprzedaży przeznaczamy na dofinansowanie letnich rekolekcji dla naszych dzieci.

9. Za tydzień przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

10. Osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę do Ziemi św. proszę aby w czwartek po mszy św.  uregulowały w zakrystii wszystkie należności.

11. Życzę wszystkim dobrego przeżycia adwentu.

Msze Święte

niedziela: 9.00, 11.00
poniedziałek, wtorek,
czwartek, piątek: 18.00
środa, sobota: 7.45
Uwaga: w soboty można ustalić inną godzinę Mszy Św.

Dowiedz się więcej →

Dane kontaktowe

Rzymskokatolicka parafia pw. św. Józefa Robotnika w Nieboczowach
ul. Wiejska 23
44-360 Lubomia

Proboszcz:
Ks. Mariusz Pacwa
tel. 519 546 203

Pozostałe dane kontaktowe →