IV NIEDZIELA ADWENTU

Kolekta na potrzeby parafii

1. Modlimy się o integrację parafii w duchu jedności i miłości.

2. We wtorek wigilia, zwyczajowo zachowujemy post jakościowy. O godz. 9.00 zapraszam na mszę św. kończącą roraty, w czasie której poświęcimy opłatki i podziękujemy ks. Mateuszowi za prowadzenie rorat.

3. Spowiedź przedświąteczna:

Poniedziałek: 16.30 – 18.00 (dzieci i młodzież)

Wigilia (wtorek): 8.15 – 9.00, 10.00 – 11.00

4. W poniedziałek po roratach zapraszam dorosłych i młodzież do pomocy przy dekorowaniu kościoła na święta. Już teraz składam Bóg zapłać za pomoc i poświęcony czas wszystkim którzy pomagają przy wystroju, a ofiarodawcom choinek serdecznie dziękuję.

5. Naszą parafialną pasterkę pragniemy rozpocząć o godz. 23.40 koncertem dzieci
i młodzieży. O 24.00 msza święta za parafian oraz dobrodziejów i gości nawiedzających nasz kościół. Kolekta zebrana w czasie Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

6. W Boże Narodzenie zapraszam o godz. 15.00 na śpiewanie kolęd z nieszporami.

7. W czwartek wspominamy św. Szczepana pierwszego męczennika, msze święte jak w niedzielę, kolekta na Wydział Teologiczny UŚ. W piątek – Święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. W sobotę będziemy obchodzić Święto św. Młodzianków – o godz. 9.00 msza św., po której udzielimy specjalnego błogosławieństwa dzieciom oraz matkom w stanie błogosławionym. W niedzielę – Święto Św. Rodziny.

8. Nadal po mszach św. przyjmowane będą intencje na przyszły rok. Można to również uczynić w czasie odwiedzin duszpasterskich – w ten sposób chcę to ułatwić osobom, które z różnych powodów nie mają możliwości zamówienia intencji w kancelarii.

9. Dziękuję paniom, które posprzątały nasz kościół. Za tydzień zapraszam panią Annę Sekuła i Barbarę Mazurek. Jeżeli zajdzie potrzeba odśnieżenia wokół kościoła, to bardzo proszę panów z w/w rodzin o zorganizowanie ekipy odśnieżającej. Zwracam się z prośbą do młodzieży, zwłaszcza w tym roku bierzmowanej, aby po Pasterce wyposażona w sprzęt sprzątający pomogła przygotować kościół do uroczystego świętowania Bożego Narodzenia. Plan sprzątania na cały rok 2020 jest dostępny na stronie internetowej i w zakrystii.

10. Przed kościołem i w zakrystii do nabycia świece wigilijne Caritasu – małe 5 zł, duże 12 zł, oraz opłatki. Bardzo dziękuję za życzliwe przyjęcie dzieci i młodzieży, które roznosiły opłatki.

11. Plan odwiedzin duszpasterskich w gablotce. Najbliższa kolęda 29.12, o godz. 13.30 – ul. ks. Macionia, potem ul. Ligonia, Raciborska oraz Wendelberga i zakończymy na Kolejowej. Gdyby któremuś z parafian nie pasował termin i godzina, można się umówić w innym czasie.

12. Życzę wszystkim dobrego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i owocnego ich przeżywania.

Plan odwiedzin duszpasterskich tzw. „kolędy” 2019/20

Termin Trasa
niedziela, 29.12,
godz. 13.30
ul. ks. Macionia potem ul. Ligonia, Raciborska oraz Wendelberga i zakończymy na Kolejowej   
sobota, 04.01,
godz. 10.00
ul. Dąbrowy od państwa Rybarz w kierunku groty  
niedziela, 05.01,
godz. 13.30
ul. Nowy Dwór od p. Błaszczok,  potem ul. Kochanowskiego i ul. Brzeska
sobota, 11.01,
godz. 10.00
ul. Rzeczna  od państwa Solich następnie ul. Wiejska od p. Krzyżok
niedziela, 12.01,
godz. 13.30
ul. Dąbrowy od państwa Mandera i zakończymy u państwa Matuszek

Msze Święte

niedziela: 9.00, 11.00
poniedziałek, wtorek,
czwartek, piątek: 18.00
środa, sobota: 7.45
Uwaga: w soboty można ustalić inną godzinę Mszy Św.

Dowiedz się więcej →

Dane kontaktowe

Rzymskokatolicka parafia pw. św. Józefa Robotnika w Nieboczowach
ul. Wiejska 23
44-360 Lubomia

Proboszcz:
Ks. Mariusz Pacwa
tel. 519 546 203

Pozostałe dane kontaktowe →