II niedziela po Narodzeniu Pańskim

Kolekta na potrzeby parafii.

1. Modlimy się o integrację parafii w duchu jedności i miłości.

2. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego, wspominająca misterium objawienia się Słowa Wcielonego całemu światu.Będziemy się modlić za naszego ks. abpa Wiktora oraz za biskupów pomocniczych Marka i Adama, którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej. Jest to również Misyjny Dzień Dziecka. Kolekta na misje.

3. Od 7 stycznia rozpoczyna się wieczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wierni trwający przez pół godziny na Adoracji, mogą zyskać odpust zupełny. W naszej parafii przypada ona 18 kwietnia.

4. Zachęcamy wiernych, szczególnie małżonków, do przeżycia rekolekcji zamkniętych w naszych domach rekolekcyjnych w Kokoszycach, Panewnikach lub Brennej.

5. Odwiedziny duszpasterskie zwane popularnie kolędą:
– sobota, 11.01, godz. 10.00: ul. Rzeczna  od państwa Solich następnie ul. Wiejska od p. Krzyżok
– niedziela, 12.01, godz. 13.30: ul. Dąbrowy od państwa Mandera i zakończymy u państwa Matuszek.
Gdyby któremuś z parafian nie pasował termin i godzina, można się umówić w innym czasie.

6. Wczasie odwiedzin duszpasterskich będzie można zamówić msze św. – w ten sposób chcę to ułatwić osobom, które z różnych powodów nie mają możliwości zarezerwowania intencji w kancelarii.

7. Informacja dla pielgrzymów do Ziemi Świętej: w sobotę,18.01, msza św. o godz. 5.30 rano, potem przejazd na lotnisko autokarem. Koszt za przejazd na lotnisko i powrót z niego to 50 zł. od osoby, płatne w dniu wyjazdu.

8. Dziękuję paniom, które posprzątały nasz kościół. Za tydzień zapraszam panie: Sylwię Solich i Edytę Szymiczek. Jeżeli zajdzie potrzeba odśnieżenia wokół kościoła, to bardzo proszę panów z w/w rodzin o zorganizowanie ekipy odśnieżającej.

9. Życzę wszystkim determinacji w poszukiwaniu Jezusa, wzorem Trzech Króli. Niech nam Bóg na tę drogę błogosławi!

Plan odwiedzin duszpasterskich tzw. „kolędy” 2019/20

Termin Trasa
niedziela, 29.12,
godz. 13.30