NIEDZIELA OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

Kolekta na zakony kontemplacyjne

1. Modlimy się o integrację parafii w duchu jedności i miłości.

2. Dziś Święto Ofiarowania Pańskiego, które jest obchodzone w całym Kościele jako światowy dzień życia konsekrowanego. Modlimy się o nowe powołania do życia konsekrowanego.

3. Obchody liturgiczne tygodnia:

– poniedziałek – św. Błażeja, bpa i męcz

– wtorek – wspomnienie św. Agaty, dz. i męcz

– Czwartek  – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męcz

4. W poniedziałek po mszy świętej można otrzymać błogosławieństwo św. Błażeja – według tradycji przyjęte w duchu wiary, ma ustrzec przed wszelkimi chorobami gardła. We wtorek we wspomnienie św. Agaty święcimy sól, chleb i wodę. Za wstawiennictwem Tej świętej mają one chronić nas i nasze domostwa, mieszkania od niebezpieczeństw pożaru i od innych przeciwności.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek oraz sobota miesiąca. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w piątek od 17.30. Odwiedziny chorych po mszy w piątek, zgłaszamy ich w zakrystii.

6. Spotkania Dzieci Maryi zasadniczo odbywają się w II i IV sobotę miesiąca w salce pod probostwem o godzinie 10.00, najbliższe spotkanie za tydzień w sobotę. Zapraszamy chętne panny i dziewczynki.

7. Bardzo dziękuję młodzieży oraz panom za rozebranie stajenki a paniom, że posprzątały nasz kościół. W tym tygodniu zapraszam panie: Julię Wendelberger i  Cecylię Czmiel. Jeżeli zajdzie potrzeba odśnieżenia wokół kościoła, to bardzo proszę panów z w/w rodzin o zorganizowanie ekipy odśnieżającej.

8. Życzę radosnej niedzieli. Na Wasze codzienne zajęcia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

Msze Święte

niedziela: 9.00, 11.00
poniedziałek, wtorek,
czwartek, piątek: 18.00
środa, sobota: 7.45
Uwaga: w soboty można ustalić inną godzinę Mszy Św.

Dowiedz się więcej →

Dane kontaktowe

Rzymskokatolicka parafia pw. św. Józefa Robotnika w Nieboczowach
ul. Wiejska 23
44-360 Lubomia

Proboszcz:
Ks. Mariusz Pacwa
tel. 519 546 203

Pozostałe dane kontaktowe →