Uroczystość Najświętszej Trójcy

Kolekta na Wydział Teoleogiczny UŚ

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Dziś o godz. 10:30 abp Wiktor Skworc będzie przewodniczył Mszy św. w katedrze, a bp Grzegorz w bazylice w Rybniku, w intencji tegorocznych maturzystów. Zachęcam do łączności.

2. Z dniem 6 czerwca br. odwołana zostaje ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., ale utrzymuje się ją dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem.

3. Zgodnie z wytycznymi rządu zniesiony zostaje limit osób uczestniczących we mszach. Nadal należy zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i NOSA oraz dezynfekcji rąk.

4. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Biorąc pod uwagę aktualnie obowiązujący stan prawny, procesja odbędzie się wokół kościoła. Wyjdziemy ze świątyni i CHODNIKAMI, bez wchodzenia na drogę publiczną udamy się do ustawionych wokół kościoła ołtarzy. Proszę zachować stosowne odległości 2 m. Proszę też o ustawianie samochodów wyłącznie na wyznaczonych miejscach parkingowych, a nie wzdłuż drogi parkingowej.

5. Obchody liturgiczne tygodnia:

  • poniedziałek – wspom. św. Jadwigi, królowej
  • czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA
  • piątek – wspom. Bł. Józefa Czempiela, Emila Szramka, prezb. i Tow.,
  • sobota – wspom. św. Antoniego z Padwy, prezb. i dK

6. Nadal trwajmy na wspólnej modlitwie różańcowej, najlepiej o godz. 20.30, polecając Matce Bożej Piekarskiej – Lekarce, losy świata w czasach pandemii. Pamiętajmy też o naszym chorym ks. Mateuszu Tomanku.

7. Bardzo dziękuję paniom za posprzątanie naszego kościoła. W tym tygodniu zapraszam panie: Eugenię Cuber i Dagmarę Lampar 

8. Księdza Mateusza polecamy za wstawiennictwem śląskiego kapłana, sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego:
Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego Kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.
Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco miłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.
Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczynić się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.
Bądź uwielbiony Boże w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię udzielając przez jego wstawiennictwo łaski uzdrowienia dla ks. Mateusza Tomanka, o którą najpokorniej proszę. Amen.

9. Niech Trójca Przenajświętsza nam błogosławi.

Msze Święte

niedziela: 9.00, 11.00
poniedziałek, wtorek,
czwartek, piątek: 18.00
środa, sobota: 7.45
Uwaga: w soboty można ustalić inną godzinę Mszy Św.

Dowiedz się więcej →

Dane kontaktowe

Rzymskokatolicka parafia pw. św. Józefa Robotnika w Nieboczowach
ul. Wiejska 23
44-360 Lubomia

Proboszcz:
Ks. Mariusz Pacwa
tel. 519 546 203

Pozostałe dane kontaktowe →