XI niedziela zwykła

Kolekta na potrzeby parafii.

1. Dziś, w odpowiedzi na sytuację epidemiczną w śląskich kopalniach, metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, a także biskupi pomocniczy archidiecezji katowickiej, będą sprawowali Msze św. w intencji górników, ich rodzin oraz wszystkich.

2. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje post jakościowy.

3. Obchody liturgiczne tygodnia:

  • środa – wspom. św. Brata Alberta Chmielowskiego, zak.
  • piątek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA
  • sobota – Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

4. Składam serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim zaangażowanym w przygotowanie oprawy Bożego Ciała. Dziękuję: osobom budującym ołtarze, służbie liturgicznej, Straży Pożarnej, dzieciom. Bóg zapłać wszystkim parafianom i gościom za danie świadectwa wiary poprzez udział w procesji oraz za zachowanie zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią.

5. Nadal należy zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i NOSA oraz dezynfekcji rąk. Jest to wyraz odpowiedzialności i troski o drugą osobę i siebie.

6. Nie obowiązuje już  dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., ale utrzymuje się ją dla osób strszych, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem.

7. Nadal trwajmy na wspólnej modlitwie różańcowej, najlepiej o godz. 20.30, polecając Matce Bożej Piekarskiej – Lekarce, losy świata w czasach pandemii. Pamiętajmy też o naszym chorym ks. Mateuszu Tomanku.

8. Serdecznie dziękuję paniom za posprzątanie naszego kościoła. W tym tygodniu zapraszam panie: Iwonę Piela i Patrycję Bugla

9. Księdza Mateusza polecamy za wstawiennictwem śląskiego kapłana, sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego:
Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego Kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.
Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco miłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła. Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczynić się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.
Bądź uwielbiony Boże w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię udzielając przez jego wstawiennictwo łaski uzdrowienia dla ks. Mateusza Tomanka, o którą najpokorniej proszę. Amen.

10. Niech Jezus umacnia nas w odpowiadaniu na Jego wezwanie i w dzieleniu się wiarą z innymi.

Msze Święte

niedziela: 9.00, 11.00
poniedziałek, wtorek,
czwartek, piątek: 18.00
środa, sobota: 7.45
Uwaga: w soboty można ustalić inną godzinę Mszy Św.

Dowiedz się więcej →

Dane kontaktowe

Rzymskokatolicka parafia pw. św. Józefa Robotnika w Nieboczowach
ul. Wiejska 23
44-360 Lubomia

Proboszcz:
Ks. Mariusz Pacwa
tel. 519 546 203

Pozostałe dane kontaktowe →