XIII niedziela zwykła

Kolekta na potrzeby parafii.

1. W poniedziałek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu kolekta jest przeznaczona na Stolicę Apostolską – Świętopietrze, a przyszłej niedzieli – na WŚSD .

2. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszam do spowiedzi dzieci i młodzież w piątek o 17.15. Odwiedziny chorych w piątek po mszy wieczorej, zgłaszamy ich w zakrystii.

3. Zachęcam rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy letnie, by wystosowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

4. Obchody liturgiczne tygodnia:

  • poniedziałek – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA
  • piątek – ŚWIĘTO ŚW. TOMASZA, APOSTOŁA   

5. Przypominam, że nadal należy zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i NOSA oraz dezynfekcji rąk. Jest to wyraz odpowiedzialności oraz troski o drugą osobę i siebie.

6. Nadal trwajmy na wspólnej modlitwie różańcowej, najlepiej o godz. 20.30, polecając Matce Bożej Piekarskiej – Lekarce, losy świata w czasach pandemii. W sposób szczególny módlmy się za Służbę Zdrowia i wszelkie inne służby, działające w nieustannym zagrożeniu, prośmy Boga o nowe powołania do Jego służby. Pamiętajmy też o naszym chorym ks. Mateuszu Tomanku.

7. Serdecznie dziękuję paniom za posprzątanie naszego kościoła, a panom za koszenie trawnika. W tym tygodniu zapraszam panie: Edytę Kiełb i Renatę Rybarz

8. Księdza Mateusza polecamy modlitwie prosząc Boga o jego powrót do zdrowia za wstawiennictwem, sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego:

Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego Kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.
Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco miłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.
Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczynić się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.
Bądź uwielbiony Boże w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię udzielając przez jego wstawiennictwo łaski uzdrowienia dla ks. Mateusza Tomanka, o którą najpokorniej proszę. Amen.

9. Wypoczywającym życzę udanych wakacji, a pracującym – sił, wszystkim: miłego tygodnia. Niech Bóg nam błogosławi.

Msze Święte

niedziela: 9.00, 11.00
poniedziałek, wtorek,
czwartek, piątek: 18.00
środa, sobota: 7.45
Uwaga: w soboty można ustalić inną godzinę Mszy Św.

Dowiedz się więcej →

Dane kontaktowe

Rzymskokatolicka parafia pw. św. Józefa Robotnika w Nieboczowach
ul. Wiejska 23
44-360 Lubomia

Proboszcz:
Ks. Mariusz Pacwa
tel. 519 546 203

Pozostałe dane kontaktowe →