XVI niedziela zwykła

Kolekta na cele parafialne. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. W sobotę (25 VII) wspominamy św. Krzysztofa – patrona kierowców. W związku z tym w przyszłą niedzielę po mszach św. uroczyste błogosławieństwo dla kierowców i ich pojazdów.

• środa – ŚWIĘTO ŚW. MARII MAGDALENY
  • czwartek – ŚWIĘTO ŚW. BRYGIDY, ZAK., patronki Europy
  • piątek – Wspomnienie św. Kingi, dz.
  • sobota – ŚWIĘTO ŚW. JAKUBA, APOSTOŁA

3.  Serdecznie dziękuję paniom za posprzątanie naszego kościoła. W tym tygodniu zapraszam panie: Barbarę Porwoł i  Gabrielę Kwaśnica

4. Przypominam, że nadal należy zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i NOSA oraz dezynfekcji rąk. Jest to wyraz odpowiedzialności oraz troski o drugą osobę i siebie.

5. Zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej, najlepiej o godz. 20.30, polecając Matce Bożej Piekarskiej – Lekarce, losy świata w czasach pandemii. W sposób szczególny módlmy się za Służbę Zdrowia i wszelkie inne służby, działające w nieustannym zagrożeniu, prośmy Boga o dobrą pogodę oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Pamiętajmy też o naszym ks. Mateuszu Tomanku.

6. Życzę wszystkim radosnego świętowania Dnia Pańskiego.