XIX niedziela zwykła

Kolekta na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary.

1. Przypominam, że sierpień to miesiąc trzeźwości i abstynencji.

– poniedziałek – ŚWIĘTO ŚW. WAWRZYŃCA

– wtorek – św. Klary

– piątek– wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego

– sobota – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

3. We czwartek przypada dzień fatimski.

4. W sobotę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Zgodnie z tradycją błogosławić będziemy zioła i kwiaty przyniesione przez wiernych do kościoła. Msze Święte w tym dniu, jak w niedzielę.

5. W przyszłą niedzielę pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Zapraszamy do duchowej łączności poprzez media.

6. Plan intencji mszalnych do końca roku jest dostępny na naszej stronie internetowej. Proszę się zaznajomić i wskazać na ewentualne błędy w zapisie. Wolne intencje są wywieszone w gablotkach, również są wyszczególnione na stronie parafialnej.

7. Przypominam, że nadal należy zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i NOSA oraz dezynfekcji rąk. Jest to wyraz odpowiedzialności oraz troski o drugą osobę i siebie.

8. Zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej, najlepiej o godz. 20.30, polecając Matce Bożej Piekarskiej – Lekarce, losy świata w czasach pandemii. W sposób szczególny módlmy się za Służbę Zdrowia i wszelkie inne służby, działające w nieustannym zagrożeniu, prośmy Boga o dobrą pogodę na czas żniw oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

9. Bardzo dziękuję za posprzątanie naszego kościoła. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam panie: Agnieszkę Krzyżok i Marię Skatuła. Ze względu na uroczystość w sobotę proszę to uczynić wcześniej. Panom dziękuję za prace ogrodowe.

10. Wszystkim życzę wielu łask Bożych, a wyjeżdżającym na urlop udanego wypoczynku. Niech Bóg nam błogosławi!