XXIII niedziela zwykła

wtorek – ŚWIĘTO NARODZENIA NMP, 2 rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego.

środa – wspomnienie św. Piotra Klawera, prezbitera.

sobota – UROCZYSTOŚĆ NMP PIEKARSKIEJ, głównej patronki archidiecezji

2. Zbiórka ministrantów w sobotę o godzinie 15.00 (obecność obowiazkowa).

3. W przyszłą niedzielę (II niedziela września) – duchowa pielgrzymka do sanktuarium NMP w Pszowie.

4. Za tydzień w  poniedziałek 14.09, po mszy św. wieczornej spotkanie rodziców dzieci, które w przyszłym roku pragną przystąpić w 2 niedzielę maja (09.05.2021r.) do Pierwszej Komunii św.

5. Przypominam, że nadal należy zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i NOSA oraz dezynfekcji rąk. Jest to wyraz odpowiedzialności oraz troski o drugą osobę i siebie.

6. Zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej, najlepiej o godz. 20.30. Polecajmy Matce Bożej Piekarskiej – Lekarce losy świata w czasach pandemii.

7. Serdecznie dziękuję paniom za posprzątanie naszego kościoła, a panom: Stefanowi i Sławkowi za pomoc przy pielęgnacji berberysów. W tym tygodniu zapraszam panie: Bernadetę Kampka i Annę Wolny.

8.  Pamiętajmy, że kościół to nie tylko dom z kamieni, ale przede wszystkim wspólnota. Niech ta nasza, poświęcona dwa lata temu świątynia, będzie miejscem modlitwy, z której wypływać będą miłość, otwartość na bliźnich i chęć niesienia dobra wszędzie, gdzie będziemy przebywać. Niech nam na to wszystko łaskawy Bóg błogosławi!