II niedziela Adwentu

Kolekta na potrzeby parafii, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.Bóg zapłać!

1. Trwa Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Ze względu na pandemię zapraszam codziennie na roraty poprzez transmisję internetową ze strony „Małego Gościa Niedzielnego” https://roraty.malygosc.pl/

2. Obchody liturgiczne tygodnia:

– wtorek – wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dK

środa – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

3. Bardzo dziękuję za ofiary złożone na ogrzewanie i  oświetlenie kościoła wraz z probostwem – zebraliśmy 5272,1 zł. Bóg zapłać wszystkim Parafianom i Gościom za ofiary złożone w kopertach oraz przesłane na konto parafii.

4. W czwartek msza św. w intencji ministrantów i Dzieci Maryi. Ze względu na panującą sytuację zapraszam do udziału z jednym rodzicem. Przypominam, że dzisiaj o 14.00 spotkanie tych grup w reżimie sanitarnym z Mikołajem.

5. W naszym kościele może jednocześnie przebywać do 40 osób.  Przypominam,żenależy zachowywać wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i NOSA oraz dezynfekcji rąk. Obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zachęcam Was do łączności duchowej w sprawowanych w naszej archidiecezji Mszach św.

6. Od dziś można nabyć opłatki i świece wigilijne będzie przy kościele. Dochód przeznaczony na dofinansowanie wakacji dla dzieci.

7. Serdecznie dziękuję paniom za posprzątanie naszego kościoła. W tym tygodniu zapraszam panie: Beatę Stefańską i Annę Sekułę.

8. Serdeczne Bóg zapłać za zamówione intencje mszalne. W skali roku zajętych jest 75%. W tym tygodniu będę telefonicznie ustalał z Wami intencje, które są zarezerwowane w tym samych terminach. Zachęcam do dalszego zamawiania mszy św. Do końca roku intencje będą opublikowane na stronie internetowej. Bardzo dziękuję Pani, która podjęła się mozolnej pracy przepisywania intencji do księgi mszalnej.

9. Serdecznie dziękuję Zespołowi Charytatywnemu za pomoc przy dostarczeniu paczek dla naszych seniorów oraz animatorkom Dzieci Maryi za pomoc w przygotowaniu paczek dla ministrantów i Dzieci Maryi. Dzięki wsparciu udzielonemu przez Gminę paczki otrzymało 38 seniorów naszej parafii oraz 40 dzieci i młodzieży. Wielkie Bóg zapłać!

10. Zgodnie z zaleceniem abpa Skworca tegoroczna kolęda odbędzie się wyłącznie na indywidualne zaproszenie księdza lub będzie związana z chęcią poświęcenia nowego domu. W styczniu sprawowane będą msze św. za mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii, na które bardzo serdecznie zapraszam. Po każdej Mszy św. udzielę rodzinom indywidualnego błogosławieństwa. Każda rodzina otrzyma poświęconą kredę oraz kadzidło wraz z pamiątkowym obrazkiem kolędowym. Będę też święcił przyniesioną przez Was wodę.

11. Życzę wytrwałości w prostowaniu ścieżek dla Pana! Błogosławionej niedzieli!

Msze Święte

niedziela: 9.00, 11.00
poniedziałek, wtorek,
czwartek, piątek: 18.00
środa, sobota: 7.45
Uwaga: w soboty można ustalić inną godzinę Mszy Św.

Dowiedz się więcej →

Dane kontaktowe

Rzymskokatolicka parafia pw. św. Józefa Robotnika w Nieboczowach
ul. Wiejska 23
44-360 Lubomia

Proboszcz:
Ks. Mariusz Pacwa
tel. 519 546 203

Pozostałe dane kontaktowe →