III niedziela adwentu (Gaudete)

Kolekta na potrzeby parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Dziś 3. Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Radości (Gaudete). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.

2. Od 17 grudnia rozpoczyna się druga część Adwentu, przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Nie może w nim zabraknąć naszego sakramentalnego pojednania z Bogiem i ludźmi.

3. Obchody liturgiczne tygodnia:

  • poniedziałek – Wspomnienie św. Łucji, dz. i męcz.
  • wtorek – Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezb. i dK 

4. W Wigilię o godz. 21.00 zostanie odprawiona Pasterka, na którą zapraszam młode małżeństwa wraz z dziećmi. O pólnocy zapraszam pozostałych parafian i gości, przypominając, że w naszym kościele może jednocześnie przebywać do 40 osób. Przypominam też, że należy zachowywać wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i NOSA oraz dezynfekcji rąk. Obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zachęcam Was do łączności duchowej w sprawowanych w naszej archidiecezji Mszach św.

5. Wciąż można nabyć opłatki i świece wigilijne przy kościele. Dochód przeznaczony na dofinansowanie wakacji dla dzieci.

6. Serdecznie dziękuję paniom za posprzątanie naszego kościoła. W tym tygodniu zapraszam panie: Aurelię Siedlaczek  i Mirosławę Pawełek.

7. Serdeczne Bóg zapłać za zamówione intencje mszalne. W skali roku zajętych jest 75%. Zachęcam do dalszego zamawiania mszy św. W tym tygodniu na naszej stronie internetowej będą opublikowane intencje na kolejne półrocze oraz plan sprzątania kościoła. Proszę o zaznajomienie się  i wskazanie ewentualnych błędów w zapisie czy terminie zamówionych mszy świętych

8. Serdecznie dziękuję za pomoc w zorganizowaniu spotkania z Mikołajem, podczas którego ponad czterdzieścioro dzieci i młodzieży otrzymało paczki. Wielkie Bóg zapłać!

9. Zgodnie z zaleceniem abpa Skworca tegoroczna kolęda odbędzie się wyłącznie na indywidualne zaproszenie księdza lub będzie związana z chęcią poświęcenia nowego domu. W styczniu sprawowane będą msze św. za mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii, na które bardzo serdecznie zapraszam.

10. Życzę wszystkim błogosławionej i radosnej niedzieli!

Msze Święte

niedziela: 9.00, 11.00
poniedziałek, wtorek,
czwartek, piątek: 18.00
środa, sobota: 7.45
Uwaga: w soboty można ustalić inną godzinę Mszy Św.

Dowiedz się więcej →

Dane kontaktowe

Rzymskokatolicka parafia pw. św. Józefa Robotnika w Nieboczowach
ul. Wiejska 23
44-360 Lubomia

Proboszcz:
Ks. Mariusz Pacwa
tel. 519 546 203

Pozostałe dane kontaktowe →