IV niedziela adwentu

OGŁOSZENIA NA 4 NIEDZIELĘ ADWENTU

Kolekta na potrzeby parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Dziś 4. Niedziela Adwentu.

2. Obchody liturgiczne tygodnia:

– piątek – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

– sobota – ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, pierwszego męczennika

– niedziela – ŚWIĘTO ŚW. RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

3. Spowiedź przedświąteczna:

Poniedziałek (dzieci i młodzież), wtorek, środa: 17.15 – 18.00

Wigilia (czwartek): 9.00 – 10.00

4. W czwartek wigilia, zwyczajowo zachowujemy post jakościowy. O godz. 21.00 Pasterka, na którą zapraszam młode małżeństwa wraz z dziećmi. O północy zapraszam pozostałych parafian i gości, przypominając, że w naszym kościele może jednocześnie przebywać do 40 osób. Kolekta zebrana w czasie Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Przypominam też, że należy zachowywać wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i NOSA oraz dezynfekcji rąk. Obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zachęcam Was do łączności duchowej w sprawowanych w naszej archidiecezji Mszach św.

5. Proszę chętne osoby do budowania stajenki i dekorowania kościoła o zgłoszenie się w zakrystii po mszach lub mailowo w celu ustalenia harmonogramu prac. Stajenkę będziemy budować w pon, wt i śr po mszy wieczornej. W pon zapraszam młodzież, którą też proszę o zgłaszanie się w zakrystii. Już teraz składam Bóg zapłać za pomoc i poświęcony czas wszystkim którzy pomagają przy wystroju, a ofiarodawcy choinek – Państwu Mika – serdecznie dziękuję.

6. W sobotę wspominamy św. Szczepana pierwszego męczennika, msze święte jak w niedzielę, kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.

7. Wciąż można nabyć opłatki i świece wigilijne przy kościele. Dochód przeznaczony na dofinansowanie wakacji dla dzieci.

8. Serdecznie dziękuję paniom za posprzątanie naszego kościoła. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam w czwartek o godz. 11.00 chętną młodzież.

9. Serdeczne Bóg zapłać za zamówione intencje mszalne. W skali roku zajętych jest 75%. Zachęcam do dalszego zamawiania mszy św. Są już opublikowane wraz z planem sprzątania na naszej stronie internetowej. Proszę o zaznajomienie się  i wskazanie ewentualnych błędów w zapisie czy terminie zamówionych mszy świętych.

10. W styczniu sprawowane będą msze św. za mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii, na które bardzo serdecznie zapraszam. Plan tych mszy dostępny w gablotce lub na stronie internetowej parafii.

11. Życzę wszystkim abyście na ostatniej prostej do Betlejem, nie stracili z oczu tego, co w najważniejsze!

PLAN MSZY ŚWIĘTYCH KOLĘDOWYCH

Msze święte odprawione zostaną w styczniu za Parafian:

07.01. godz. 18.00 – z ulicy Wiejskiej od p. Krzyżok do p. Kołek

13.01. godz. 18.00 – z ulicy Wiejskiej od p. Matuszek do p. Klon

15.01. godz. 18.00 – z ulic: Rzecznej, Raciborkiej i Wendelberga

21.01. godz. 18.00 – z ulicy Dąbrowy od p. Mandera do p. Matuszek

26.01. godz. 18.00 – z ulicy Dąbrowy od p. Rybarz do p. Szymiczek

27.01. godz. 18.00 – z ulic: Nowy Dwór, Kochanowskiego i Brzeskiej

30.01. godz. 15.00 – z ulic ks. Macionia, Ligonia, Raciborskiej, Kolejowej

Msze Święte

niedziela: 9.00, 11.00
poniedziałek, wtorek,
czwartek, piątek: 18.00
środa, sobota: 7.45
Uwaga: w soboty można ustalić inną godzinę Mszy Św.

Dowiedz się więcej →

Dane kontaktowe

Rzymskokatolicka parafia pw. św. Józefa Robotnika w Nieboczowach
ul. Wiejska 23
44-360 Lubomia

Proboszcz:
Ks. Mariusz Pacwa
tel. 519 546 203

Pozostałe dane kontaktowe →