Niedziela Świętej Rodziny

Kolekta na cele parafialne. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

1.  Dziś Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin.

2.  W poniedziałek będziemy obchodzić Święto Świętych Młodzianków. Zapraszam po specjalne błogosławieństwo małe dzieci oraz matki w stanie błogosławionym.

3. W czwartek, w ostatni dzień tego roku, zapraszam na mszę św. w intencji parafian o godz. 17.00. Przedstawię sprawozdanie z życia parafii, a następnie przed Najświętszym Sakramentem odprawimy nabożeństwo dziękczynno – ekspiacyjne. Każdy, kto w tym dniu odmówi publicznie hymn „Ciebie Boga wysławiamy” i spełni zwykłe warunki uzyskuje odpust zupełny.

4. W piątek  Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki (Nowy Rok), msze św. jak w niedzielę. Kolekta przeznaczona będzie na nasze seminarium duchowne. Jest to jednocześnie światowy dzień modlitw o pokój na świecie. W tym dniu nie ma postu.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przed mszami świętymi dla dzieci i młodzieży.

6. Nadal po mszach św. przyjmowane będą intencje na przyszły rok. Można to uczynić również mailowo.

7. Plan tzw. mszy kolędowych jest wywieszony w gablotkach i na stronie internetowej.

8. Jeszcze raz dziękuję młodzieży za posprzątanie naszego kościoła. Za tydzień zapraszam panie: Dorotę Porwoł i Martynę Pawełek-Bugla. Jeżeli zajdzie potrzeba odśnieżenia wokół kościoła, to bardzo proszę panów z w/w rodzin o zorganizowanie ekipy odśnieżającej.

9. Na radosne przeżywanie nadchodzących dni niech Bóg nam błogosławi.

PLAN MSZY ŚWIĘTYCH KOLĘDOWYCH

Msze święte odprawione zostaną w styczniu za Parafian:

1. 07.01. godz. 18.00 – z ulicy Wiejskiej od p. Krzyzok do p. Kołek
  2. 13.01. godz. 18.00 – z ulicy Wiejskiej od p. Matuszek do p. Klon