II niedziela po Bożym Narodzeniu

Kolekta na cele parafialne. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

1.  Dziś świętujemy drugą Niedzielę po Narodzeniu Pańskim.

2.  W środę, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, wspominająca misterium objawienia się Słowa Wcielonego całemu światu. Msze św. jak w niedzielę. Będziemy się modlić za naszego Ks. Abpa Wiktora oraz za biskupów pomocniczych Marka i Adama, którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej. Jest to również Misyjny Dzień Dziecka. Kolekta na misje.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca.

4. W tym tygodniu rozpoczynamy msze św. kolędowe, których plan można znaleźć w gablotkach lub na str. internetowej parafii. 07.01. o godz. 18.00 zapraszam mieszkańców ulicy Wiejskiej od p. Krzyżok do p. Kołek. Zgodnie z zaleceniem abpa W. Skworca istnieje możliwość kolędy indywidualnej w reżimie sanitarnym. Jeżeli ktoś chciałby poświęcić nowy dom lub bardzo potrzebuje wizyty kapłana, to proszę mailem lub w zakrystii ustalić ze mną termin. Ze względu na pandemię proszę to czynić tylko w wyjątkowych sytuacjach.

5. Nadal po mszach św. przyjmowane będą intencje na przyszły rok. Można to uczynić również mailowo.

6. Dziękuję paniom za posprzątanie naszego kościoła. Za tydzień zapraszam panie: Sylwię Solich i Edytę Szymiczek. Jeżeli zajdzie potrzeba odśnieżenia wokół kościoła, to bardzo proszę panów z w/w rodzin o zorganizowanie ekipy odśnieżającej.

7. Życzę wszystkim obfitości Bożych łask i opieki Maryi na każdy dzień nowego 2021 roku.

PLAN MSZY ŚWIĘTYCH KOLĘDOWYCH

Msze święte odprawione zostaną w styczniu za Parafian:

 1. 07.01. godz. 18.00 – z ulicy Wiejskiej od p. Krzyżok do p. Kołek
 2. 13.01. godz. 18.00 – z ulicy Wiejskiej od p. Matuszek do p. Klon
 3. 15.01. godz. 18.00 – z ulic: Rzecznej, Raciborskiej i Wendelberga
 4. 21.01. godz. 18.00 – z ulicy Dąbrowy od p. Mandera do
  p. Matuszek
 5. 26.01. godz. 18.00 – z ulicy Dąbrowy od p. Rybarz do
  p. Szymiczek
 6. 27.01. godz. 18.00 – z ulic: Nowy Dwór, Kochanowskiego
  i Brzeskiej
 7. 30.01. godz. 15.00 – z ulic ks. Macionia, Ligonia, Raciborskiej,  Kolejowej

Msze Święte

niedziela: 9.00, 11.00
poniedziałek, wtorek,
czwartek, piątek: 18.00
środa, sobota: 7.45
Uwaga: w soboty można ustalić inną godzinę Mszy Św.

Dowiedz się więcej →

Dane kontaktowe

Rzymskokatolicka parafia pw. św. Józefa Robotnika w Nieboczowach
ul. Wiejska 23
44-360 Lubomia

Proboszcz:
Ks. Mariusz Pacwa
tel. 519 546 203

Pozostałe dane kontaktowe →