II niedziela Wielkiego Postu

Kolekta przeznaczona jest na cele parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

1. Zachęcam do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.

2. W dzisiejszą niedzielę zbiórka przed kościołem na Fundusz Misyjny Ad Gentes.

3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa po mszy św. Zalecki za zmarłych, nadal można składać w zakrystii. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę po mszy szkolnej.

4. Gorzkie Żale śpiewamy po mszach niedzielnych o godzinie 9.00 i 11.00. Przypominam, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową lub Gorzkie Żale mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Gorąco Was zapraszam do udziału w tych nabożeństwach.

5. W tym tygodniu obchodzimy: I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Spowiedź dla młodzieży i dzieci w piątek o godz. 17.15. Po wieczornym nabożeństwie Drogi Krzyżowej objazd chorych, których proszę zgłaszać w zakrystii.

– czwartek – Święto św. Kazimierza, Królewicza

7. Dziękuję paniom za posprzątanie kościoła oraz ich rodzinom za gotowość do  odśnieżenie terenu przy kościele. Za tydzień zapraszam panie: Żanetę Zdrzałek i  i Jolantę Rybarz Jeżeli zajdzie potrzeba odśnieżenia wokół kościoła, to bardzo proszę panów z w/w rodzin o zorganizowanie ekipy odśnieżającej.

8. „Bóg zapłać”, że zachowujecie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk. Nadal zapraszam do modlitwy różańcowej o 20.30, by polecać MB Piekarskiej Lekarce nas samych i losy świata.

9. Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli oraz owocnego przeżywania Wielkiego Postu.

MODLITWY DO ŚW. JÓZEFA

1.

Do Ciebie, św. Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy, z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą Bogarodzicą, i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył Krwią swoją i swoim potężnym wstawiennictwem i dopomóż nam
w potrzebach naszych.

Opatrznościowy Stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany Ojcze, wszelką zarazę błędu i zepsucia. Potężny Wybawco nasz, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności, a jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które groziło Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkiej przeciwności. Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem
i Twoją pomocą wsparci – mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen.

2.

Witaj, opiekunie Odkupiciela,

i oblubieńcze Maryi Dziewicy.

Tobie Bóg powierzył swojego Syna;

Tobie zaufała Maryja;

z Tobą Chrystus stał się człowiekiem.

O święty Józefie, okaż się ojcem także i nam,

i prowadź nas na drodze życia.

Wyjednaj nam łaskę, miłosierdzie i odwagę,

i broń nas od wszelkiego zła. Amen.

3.

Chwalebny Patriarcho, święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka jak Twoja moc. Amen.

(Modlitwa odmawiana codziennie przez papieża Franciszka)