IV Niedziela Wielkiego Postu LAETARE

Kolekta na potrzeby naszej wspólnoty. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

1. Nadal zachęcam do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.

2. Dziś  niedziela zwana Niedzielą Radości (Laetare). W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła.

3. W piątek przypada uroczystość św. Józefa. W tym dniu nie obowiązuje post jakościowy. Ze względu na trwający Rok Jubileuszowy na cześć świętego Józefa, codziennie podczas mszy św., przed błogosławieństwem, będziemy odmawiali modlitwę do naszego patrona.

4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa po mszy św. z czytaniem zalecek za zmarłych, które można składać w zakrystii. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę po mszy szkolnej.

5. Gorzkie Żale będziemy śpiewać po mszach niedzielnych o godzinie 9.00 i 11.00. Przypominam, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową lub Gorzkie Żale mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Gorąco Was zapraszam do udziału w tych nabożeństwach.

6. Wzorem lat ubiegłych w zakrystii można składać ofiarę na kwiaty do Bożego grobu. Są do nabycia również tzw. Paschaliki na stół wielkanocny w cenie 6 zł.

7. Dziękuję paniom za posprzątanie kościoła. Za tydzień zapraszam panie: Sonię Konsek i Oliwie Musiolik Jeżeli zajdzie potrzeba odśnieżenia wokół kościoła, to bardzo proszę panów z w/w rodzin o zorganizowanie ekipy odśnieżającej.

8. „Bóg zapłać”, że zachowujecie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk. Nadal zapraszam do modlitwy różańcowej o 20.30, by polecać MB Piekarskiej Lekarce nas samych i losy świata.

9. Na radosne świętowanie dzisiejszej niedzieli niech Wam dobry Pan Bóg błogosławi.

MODLITWY DO ŚW. JÓZEFA

1.

Do Ciebie, św. Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy, z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą Bogarodzicą, i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył Krwią swoją i swoim potężnym wstawiennictwem i dopomóż nam
w potrzebach naszych.

Opatrznościowy Stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany Ojcze, wszelką zarazę błędu i zepsucia. Potężny Wybawco nasz, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności, a jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które groziło Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkiej przeciwności. Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem
i Twoją pomocą wsparci – mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen.

2.

Witaj, opiekunie Odkupiciela,

i oblubieńcze Maryi Dziewicy.

Tobie Bóg powierzył swojego Syna;

Tobie zaufała Maryja;

z Tobą Chrystus stał się człowiekiem.

O święty Józefie, okaż się ojcem także i nam,

i prowadź nas na drodze życia.

Wyjednaj nam łaskę, miłosierdzie i odwagę,

i broń nas od wszelkiego zła. Amen.

3.

Chwalebny Patriarcho, święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka jak Twoja moc. Amen.

(Modlitwa odmawiana codziennie przez papieża Franciszka)