3 Niedziela Wielkanocna

Kolekta na potrzeby parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

1. Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcam do lektury Pisma Św.

2. Dziś w naszej parafii przypada wieczna adoracja. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po pierwszej mszy św. oraz od godz. 12.00 do 17.00. Zapraszam mieszkańców poszczególnych ulic do modlitwy w następujących godzinach:

12.00 – 13.00: Ligonia, Macionia, Rzeczna

13.00 – 14.00: Wiejska, Raciborska

14.00 – 15.00: Kochanowskiego, Brzeska, Nowy Dwór, Kolejowa

16.00 – 17.00: Dąbrowy, Wendelberga oraz goście

3. W piątek przypada Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski – nie ma postu jakościowego.

4. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – Dzień Modlitw o Powołania.

5. Obecna sytuacja związana z pandemią wzywa nas wszystkich do szczególnej odpowiedzialności za nasze działania oraz do ufności w Boże Miłosierdzie. Wobec tak wielkiego zagrożenia wszyscy musimy zachować szczególną roztropność:

– We mszach św. może uczestniczyć tylko 30 osób.

– Zachowujemy wszystkie znane i zalecane zasady bezpieczeństwa sanitarnego – na czele z zakryciem ust i nosa maseczką, zdezynfekowaniem dłoni i zachowaniem co najmniej 1,5 – metrowego dystansu. Zatem usiądźmy rozproszeni po całym kościele. Nie siadajmy za plecami przybyłych wcześniej na liturgię.

– Wielu korzysta z dyspensy od uczestnictwa we mszy św. W takim przypadku powinniśmy skorzystać z transmisji Eucharystii w telewizji lub Internecie. Pamiętajmy, by nie mylić duchowej łączności z Kościołem ze zwykłym oglądnięciem liturgii.    

6. „Bóg zapłać” Zespołowi Charytatywnemu za rozniesienie maseczek.

7. Bardzo dziękuję paniom za posprzątanie naszego kościoła. W tym tygodniu zapraszam panie: Joannę Krzystała i Beatę Świerczek.

8. Na nadchodzący tydzień i nasze sprawy niech nam Bóg błogosławi.

MODLITWY DO ŚW. JÓZEFA

1.

Do Ciebie, św. Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy, z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą Bogarodzicą, i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył Krwią swoją i swoim potężnym wstawiennictwem i dopomóż nam
w potrzebach naszych.

Opatrznościowy Stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany Ojcze, wszelką zarazę błędu i zepsucia. Potężny Wybawco nasz, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności, a jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które groziło Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkiej przeciwności. Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem
i Twoją pomocą wsparci – mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen.

2.

Witaj, opiekunie Odkupiciela,

i oblubieńcze Maryi Dziewicy.

Tobie Bóg powierzył swojego Syna;

Tobie zaufała Maryja;

z Tobą Chrystus stał się człowiekiem.

O święty Józefie, okaż się ojcem także i nam,

i prowadź nas na drodze życia.

Wyjednaj nam łaskę, miłosierdzie i odwagę,

i broń nas od wszelkiego zła. Amen.

3.

Chwalebny Patriarcho, święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka jak Twoja moc. Amen.

(Modlitwa odmawiana codziennie przez papieża Franciszka)

Msze Święte

niedziela: 9.00, 11.00
poniedziałek, wtorek,
czwartek, piątek: 18.00
środa, sobota: 7.45
Uwaga: w soboty można ustalić inną godzinę Mszy Św.

Dowiedz się więcej →

Dane kontaktowe

Rzymskokatolicka parafia pw. św. Józefa Robotnika w Nieboczowach
ul. Wiejska 23
44-360 Lubomia

Proboszcz:
Ks. Mariusz Pacwa
tel. 519 546 203

Pozostałe dane kontaktowe →