V Niedziela Wielkanocna

Kolekta przeznaczona na WŚSD. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

1. Dziś oddajemy cześć naszemu Patronowi św. Józefowi. Serdecznie witam wszystkich przybyłych na nasz odpust, zarówno parafian, jak
i gości. Dziękuję Ks. Krzysztofowi Patasowi za wygłoszenie kazania.

2. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź dzieci i młodzieży w piątek o godz. 17.15.

3. Rozpoczął się maj, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi.
Z racji pandemii po mszach będziemy uczestniczyć w krótkich nabożeństwach majowych.

4. Za tydzień I Komunia Św. Z tego względu, że o godz. 11.00 msza św. jest zarezerwowana wyłącznie dla rodziców i dzieci komunijnych
w liczbie 40 osób, zapraszam na dodatkową, recytowaną mszę o godz. 10.00.

5. Spowiedź dzieci i rodziców komunijnych w sobotę o godz. 11.00.

6. W poniedziałek Uroczystość NMP Królowej Polski. O 11.00 msza św. w intencji strażaków i ich rodzin.

7. Obchody liturgiczne tygodnia:

– poniedziałek – Uroczystość NMP, Królowej Polski,

– wtorek – Wspomnienie św. Floriana, męcz., patrona archidiecezji,

– czwartek – Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba,

– sobota – Uroczystość św. Stanisława.

8. Bardzo dziękuję paniom za posprzątanie naszego kościoła oraz panom, którzy zawsze dbają o nasz trawnik. W tym tygodniu zapraszam rodziców dzieci komunijnych.

9. Przypominam, że nadal obowiązują wszystkie zasady bezpieczeństwa sanitarnego – na czele z zakrywaniem ust i nosa maseczką, zdezynfekowaniem dłoni i zachowaniem co najmniej 1,5 – metrowego dystansu.

10. Wszystkim życzę dobrej i po Bożemu przeżytej niedzieli odpustowej. Niech Bóg nam błogosławi!

MODLITWY DO ŚW. JÓZEFA

1.

Do Ciebie, św. Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy, z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą Bogarodzicą, i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył Krwią swoją i swoim potężnym wstawiennictwem i dopomóż nam
w potrzebach naszych.

Opatrznościowy Stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany Ojcze, wszelką zarazę błędu i zepsucia. Potężny Wybawco nasz, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności, a jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które groziło Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkiej przeciwności. Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem
i Twoją pomocą wsparci – mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen.

2.

Witaj, opiekunie Odkupiciela,

i oblubieńcze Maryi Dziewicy.

Tobie Bóg powierzył swojego Syna;

Tobie zaufała Maryja;

z Tobą Chrystus stał się człowiekiem.

O święty Józefie, okaż się ojcem także i nam,

i prowadź nas na drodze życia.

Wyjednaj nam łaskę, miłosierdzie i odwagę,

i broń nas od wszelkiego zła. Amen.

3.

Chwalebny Patriarcho, święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka jak Twoja moc. Amen.

(Modlitwa odmawiana codziennie przez papieża Franciszka)

Msze Święte

niedziela: 9.00, 11.00
poniedziałek, wtorek,
czwartek, piątek: 18.00
środa, sobota: 7.45
Uwaga: w soboty można ustalić inną godzinę Mszy Św.

Dowiedz się więcej →

Dane kontaktowe

Rzymskokatolicka parafia pw. św. Józefa Robotnika w Nieboczowach
ul. Wiejska 23
44-360 Lubomia

Proboszcz:
Ks. Mariusz Pacwa
tel. 519 546 203

Pozostałe dane kontaktowe →