Wniebowstąpienie Pańskie

Kolekta przeznaczona na potrzeby parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

2. W środę, 19 maja, rocznicę urodzin obchodzi ks. abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

3. W przyszłą niedzielę w katowickiej katedrze Msza święta w intencji małżonków przeżywających swoje jubileusze sakramentu małżeństwa. Rozpoczyna ona Metropolitalne Święto Rodziny.

4. Obchody liturgiczne tygodnia:

– piątek – Wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezb. i męcz.

– niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

5. Bardzo dziękuję paniom za posprzątanie naszego kościoła. W tym tygodniu zapraszam panie: Iwonę Jureczko i  Martynę Chrobok. Szczególne „Bóg zapłać” składam wszystkim tym, którzy okazali zainteresowanie oraz dobre serce i pomogli usuwać skutki podtopienia piwnic probostwa. Dziękuję Straży Pożarnej, panom, paniom sprzątającym, młodzieży. Cieszę się, że mogę na Was liczyć i jestem bardzo wdzięczny za Wasze zaangażowanie. Rodzicom dzieci komunijnych oraz pani katechetce dziękuję za życzliwość i wszelkie dobre słowo.

6. 30 maja pielgrzymka mężczyzn do Piekar. Zapisy w zakrystii do 23 maja.

7. Procesja Bożego Ciała (03.06) w tym roku przejdzie ulicami: Wiejską  i  Dąbrowy. Propozycja ołtarzy: 1. przy kościele – rodzice dzieci komunijnych, 2. przy posesji państwa Krzyżok, 3. przy posesji państwa Bujalskich i 4. przy grocie na Dąbrowach, gdzie zakończymy procesję mszą polową. 8. Życzę wszystkim spokojnego tygodnia. Niech nam Bóg błogosławi.

MODLITWY DO ŚW. JÓZEFA

1.

Do Ciebie, św. Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy, z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą Bogarodzicą, i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył Krwią swoją i swoim potężnym wstawiennictwem i dopomóż nam
w potrzebach naszych.

Opatrznościowy Stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany Ojcze, wszelką zarazę błędu i zepsucia. Potężny Wybawco nasz, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności, a jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które groziło Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkiej przeciwności. Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem
i Twoją pomocą wsparci – mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen.

2.

Witaj, opiekunie Odkupiciela,

i oblubieńcze Maryi Dziewicy.

Tobie Bóg powierzył swojego Syna;

Tobie zaufała Maryja;

z Tobą Chrystus stał się człowiekiem.

O święty Józefie, okaż się ojcem także i nam,

i prowadź nas na drodze życia.

Wyjednaj nam łaskę, miłosierdzie i odwagę,

i broń nas od wszelkiego zła. Amen.

3.

Chwalebny Patriarcho, święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka jak Twoja moc. Amen.

(Modlitwa odmawiana codziennie przez papieża Franciszka)

Msze Święte

niedziela: 9.00, 11.00
poniedziałek, wtorek,
czwartek, piątek: 18.00
środa, sobota: 7.45
Uwaga: w soboty można ustalić inną godzinę Mszy Św.

Dowiedz się więcej →

Dane kontaktowe

Rzymskokatolicka parafia pw. św. Józefa Robotnika w Nieboczowach
ul. Wiejska 23
44-360 Lubomia

Proboszcz:
Ks. Mariusz Pacwa
tel. 519 546 203

Pozostałe dane kontaktowe →