Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Kolekta przeznaczona na potrzeby parafii. „Bóg zapłać”

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazania jej w życie i działanie Kościoła. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny publicznie odmawiając „Przybądź, Duchu Stworzycielu” i spełniając zwykłe warunki odpustu.

2. Dzisiaj w katowickiej katedrze Msza święta w intencji małżonków przeżywających swoje jubileusze sakramentu małżeństwa. Rozpoczyna ona Metropolitalne Święto Rodziny.

3. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to Misyjny Dzień Chorych, oraz dzień modlitw za Kościół w Chinach.

4. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego
i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

5. W przyszłą niedzielę mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej. Miejsca są limitowane, dlatego chętni do dziś mogą zapisać.

6. Obchody liturgiczne tygodnia:

– poniedziałek – Święto NMP, Matki Kościoła

– czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

– niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy

7. Bardzo dziękuję paniom za posprzątanie kościoła i panom za wykoszenie trawnika. W tym tygodniu zapraszam panie: Barbarę Błaszczok i  i Anitę Kochanek.

8. Procesja Bożego Ciała (03.06) w tym roku przejdzie ulicami: Wiejską  i  Dąbrowy. Ołtarze: 1. przy kościele – rodzice dzieci komunijnych, 2. przy posesji państwa Krzyżok, 3. przy naszej Straży Pożarnej i 4. przy grocie na Dąbrowach, gdzie zakończymy procesję mszą polową.

9. Po konsultacji z Parafialną Radą Ekonomiczna i przy jej akceptacji, w najbliższym czasie rozpoczniemy prace w celu podniesienia wjazdu i terenu  od ulicy Wiejskiej.

10. Umocnieni darami Ducha Św. prośmy Boga o błogosławieństwo na nadchodzący tydzień.

MODLITWY DO ŚW. JÓZEFA

1.

Do Ciebie, św. Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy, z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą Bogarodzicą, i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył Krwią swoją i swoim potężnym wstawiennictwem i dopomóż nam
w potrzebach naszych.

Opatrznościowy Stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany Ojcze, wszelką zarazę błędu i zepsucia. Potężny Wybawco nasz, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności, a jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które groziło Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkiej przeciwności. Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem
i Twoją pomocą wsparci – mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen.

2.

Witaj, opiekunie Odkupiciela,

i oblubieńcze Maryi Dziewicy.

Tobie Bóg powierzył swojego Syna;

Tobie zaufała Maryja;

z Tobą Chrystus stał się człowiekiem.

O święty Józefie, okaż się ojcem także i nam,

i prowadź nas na drodze życia.

Wyjednaj nam łaskę, miłosierdzie i odwagę,

i broń nas od wszelkiego zła. Amen.

3.

Chwalebny Patriarcho, święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka jak Twoja moc. Amen.

(Modlitwa odmawiana codziennie przez papieża Franciszka)

Msze Święte

niedziela: 9.00, 11.00
poniedziałek, wtorek,
czwartek, piątek: 18.00
środa, sobota: 7.45
Uwaga: w soboty można ustalić inną godzinę Mszy Św.

Dowiedz się więcej →

Dane kontaktowe

Rzymskokatolicka parafia pw. św. Józefa Robotnika w Nieboczowach
ul. Wiejska 23
44-360 Lubomia

Proboszcz:
Ks. Mariusz Pacwa
tel. 519 546 203

Pozostałe dane kontaktowe →