Niedziela Trójcy Najświętszej

Kolekta przeznaczona na potrzeby parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Dziś pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Polecajmy pątników w naszych modlitwach.

3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji, która w tym roku przejdzie ulicami: Wiejską  i  Dąbrowy. Ołtarze: 1. przy kościele – rodzice dzieci komunijnych, 2. przy posesji państwa Krzyżok, 3. obok Straży Pożarnej i 4. przy grocie na Dąbrowach, gdzie zakończymy procesję mszą polową. Proszę Straż Pożarną o niesienie baldachimu i zabezpieczenie trasy, zapraszam dzieci do sypania kwiatów, młodzież i dorosłych do udziału w procesji przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

4. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek od 17.00 spowiedź dla dzieci po pierwszej komunii, a od 17.20 pozostałe dzieci i młodzieży. Po mszy odwiedziny chorych. Proszę zgłaszać ich w zakrystii.

5. W poniedziałek zapraszam kandydatów przygotowujących się do bierzmowania  na mszę św. i spotkanie formacyjne.

6. Obchody liturgiczne tygodnia:

– poniedziałek – Święto Nawiedzenia NMP

– wtorek – Wspomnienie św. Justyna, męcz.

– czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

– sobota – Wspomnienie św. Bonifacego

7. Bardzo dziękuję paniom za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu zapraszam panie: Alinę Maly – Bubeła i Sylwię Kochanek.

8. Kolekta przyszłej niedzieli na Wydział Teologiczny UŚ.

9. Życzę wszystkim radosnego świętowania, niech nam Pan Bóg błogosławi.

MODLITWY DO ŚW. JÓZEFA

1.

Do Ciebie, św. Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy, z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą Bogarodzicą, i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył Krwią swoją i swoim potężnym wstawiennictwem i dopomóż nam
w potrzebach naszych.

Opatrznościowy Stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany Ojcze, wszelką zarazę błędu i zepsucia. Potężny Wybawco nasz, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności, a jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które groziło Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkiej przeciwności. Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem
i Twoją pomocą wsparci – mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen.

2.

Witaj, opiekunie Odkupiciela,

i oblubieńcze Maryi Dziewicy.

Tobie Bóg powierzył swojego Syna;

Tobie zaufała Maryja;

z Tobą Chrystus stał się człowiekiem.

O święty Józefie, okaż się ojcem także i nam,

i prowadź nas na drodze życia.

Wyjednaj nam łaskę, miłosierdzie i odwagę,

i broń nas od wszelkiego zła. Amen.

3.

Chwalebny Patriarcho, święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka jak Twoja moc. Amen.

(Modlitwa odmawiana codziennie przez papieża Franciszka)

Msze Święte

niedziela: 9.00, 11.00
poniedziałek, wtorek,
czwartek, piątek: 18.00
środa, sobota: 7.45
Uwaga: w soboty można ustalić inną godzinę Mszy Św.

Dowiedz się więcej →

Dane kontaktowe

Rzymskokatolicka parafia pw. św. Józefa Robotnika w Nieboczowach
ul. Wiejska 23
44-360 Lubomia

Proboszcz:
Ks. Mariusz Pacwa
tel. 519 546 203

Pozostałe dane kontaktowe →