X niedziela zwykła

Kolekta przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

1. W katedrze dzisiaj odbywa się pielgrzymka dzieci wczesno-
i pierwszokomunijnych.

2. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po mszy św. specjalne nabożeństwo z przebłaganiem i dziękczynieniem oraz Aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

3. W czasie oktawy Bożego Ciała nabożeństwa ku czci NSPJ połączone będą z procesją eucharystyczną wokół kościoła (do czwartku). Zachęcam do udziału w tych nabożeństwach. Specjalne zaproszenie kieruję do dzieci po I Komunii św. oraz ich rodziców.

4. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za piękną oprawę Bożego Ciała. Dziękuję Księżom: Maksymilianowi i Mateuszowi za koncelebrę, Straży Pożarnej za zabezpieczenie trasy, niesienie baldachimu i wystawienie sztandaru, wszystkim zaangażowanym w profesjonalną budowę ołtarzy i wyjątkowe przyozdobienie trasy, orkiestrze za muzyczne ubogacenie procesji, Pani katechetce Darii za opiekę nad dziećmi komunijnymi i prowadzenie śpiewu, służbie liturgicznej, Dzieciom Maryi oraz Panom kościelnym i organistce, a także wszystkim dzieciom, młodzieży i dorosłym za udział w procesji, przez co daliście świadectwo swojej wiary i miłości do Chrystusa Eucharystycznego.

5. Obchody liturgiczne tygodnia:

– wtorek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej

– piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

– sobota – Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

6. Bardzo dziękuję paniom za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu zapraszam panie: Eugenię Cuber i Dagmarę Lampar.

7. Niech Pan Bóg błogosławi nam na nasze sprawy w nadchodzącym tygodniu.

MODLITWY DO ŚW. JÓZEFA

1.

Do Ciebie, św. Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy, z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą Bogarodzicą, i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył Krwią swoją i swoim potężnym wstawiennictwem i dopomóż nam
w potrzebach naszych.

Opatrznościowy Stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany Ojcze, wszelką zarazę błędu i zepsucia. Potężny Wybawco nasz, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności, a jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które groziło Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkiej przeciwności. Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem
i Twoją pomocą wsparci – mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen.

2.

Witaj, opiekunie Odkupiciela,

i oblubieńcze Maryi Dziewicy.

Tobie Bóg powierzył swojego Syna;

Tobie zaufała Maryja;

z Tobą Chrystus stał się człowiekiem.

O święty Józefie, okaż się ojcem także i nam,

i prowadź nas na drodze życia.

Wyjednaj nam łaskę, miłosierdzie i odwagę,

i broń nas od wszelkiego zła. Amen.

3.

Chwalebny Patriarcho, święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka jak Twoja moc. Amen.

(Modlitwa odmawiana codziennie przez papieża Franciszka)


Msze Święte

niedziela: 9.00, 11.00
poniedziałek, wtorek,
czwartek, piątek: 18.00
środa, sobota: 7.45
Uwaga: w soboty można ustalić inną godzinę Mszy Św.

Dowiedz się więcej →

Dane kontaktowe

Rzymskokatolicka parafia pw. św. Józefa Robotnika w Nieboczowach
ul. Wiejska 23
44-360 Lubomia

Proboszcz:
Ks. Mariusz Pacwa
tel. 519 546 203

Pozostałe dane kontaktowe →