XIII niedziela zwykła

Kolekta przeznaczona na potrzeby parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

1. We wtorek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym

dniu kolekta jest przeznaczona na Stolicę Apostolską – Świętopietrze.

2. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek o 17.15 spowiedź dzieci i młodzieży. Po mszy św. objazd chorych – proszę ich zgłaszać w zakrystii.

3. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie podsumowujące dla ministrantów.

4. Zachęcam rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy letnie, by wystosowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej mszy św.

5. Obchody liturgiczne tygodnia:

– poniedziałek – Wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męcz.

– wtorek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

– sobota – Święto Św. Tomasza, apostoła

6. „Bóg zapłać” za skoszenie trawy wokół kościoła. Bardzo dziękuję paniom za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu zapraszam panie: Julię Cuber i Renatę Rybarz.

7. „Bóg zapłać” za złożone ofiary w ramach kolekty specjalnej. Zebraliśmy 2762 zł. Kolejne prace związane z odprowadzeniem wody deszczowej rozpoczniemy pod koniec tygodnia.

8. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na seminarium duchowne.

9. Życzę wszystkim rozpoczynającym urlop bezpiecznych wakacji, a pracującym sił i wytrwałości. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo!

MODLITWY DO ŚW. JÓZEFA

1.

Do Ciebie, św. Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy, z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą Bogarodzicą, i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył Krwią swoją i swoim potężnym wstawiennictwem i dopomóż nam
w potrzebach naszych.

Opatrznościowy Stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany Ojcze, wszelką zarazę błędu i zepsucia. Potężny Wybawco nasz, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności, a jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które groziło Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkiej przeciwności. Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem
i Twoją pomocą wsparci – mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen.

2.

Witaj, opiekunie Odkupiciela,

i oblubieńcze Maryi Dziewicy.

Tobie Bóg powierzył swojego Syna;

Tobie zaufała Maryja;

z Tobą Chrystus stał się człowiekiem.

O święty Józefie, okaż się ojcem także i nam,

i prowadź nas na drodze życia.

Wyjednaj nam łaskę, miłosierdzie i odwagę,

i broń nas od wszelkiego zła. Amen.

3.

Chwalebny Patriarcho, święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka jak Twoja moc. Amen.

(Modlitwa odmawiana codziennie przez papieża Franciszka)

Msze Święte

niedziela: 9.00, 11.00
poniedziałek, wtorek,
czwartek, piątek: 18.00
środa, sobota: 7.45
Uwaga: w soboty można ustalić inną godzinę Mszy Św.

Dowiedz się więcej →

Dane kontaktowe

Rzymskokatolicka parafia pw. św. Józefa Robotnika w Nieboczowach
ul. Wiejska 23
44-360 Lubomia

Proboszcz:
Ks. Mariusz Pacwa
tel. 519 546 203

Pozostałe dane kontaktowe →