I niedziela Adwentu

Kolekta na potrzeby parafii. A przed kościołem na pomoc migrantom. Bóg zapłać!

1. Rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Również dzisiaj przeżywamy Niedzielę Trzeźwości. Zachęcam do abstynencji od napojów alkoholowych przez cały adwent – można się wpisać do księgi trzeźwości wystawionej przy ołtarzu NSPJ. Od poniedziałku  do piątku o 18.00 roraty (w reżimie sanitarnym) – Zapraszamy!.

2. Obchody liturgiczne tygodnia:

– wtorek – ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA, APOSTOŁA

piątek – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego prez.

sobota – Wspomnienie św. Barbary, dz. i męcz., patronki archidiecezji

3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek po mszy – proszę o zgłoszenie ich w zakrystii. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 17.15.

4. W sobotę wspominamy św. Barbarę, patronkę górników. Msza św. za nich i ich rodziny odbędzie się o godzinie 14.00.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 spotkanie ministrantów i Dzieci Maryi z Mikołajem przy zachowaniu wymogów sanitarnych.

6. Serdecznie dziękuję paniom za posprzątanie naszego kościoła. W tym tygodniu zapraszam panie: Sandrę Głąbica i Alinę Czajka.  

7. Do dziś można meilowo wysłać intencje na 2022 rok. Ze względu na panującą pandemię, a co za tym idzie konieczność ograniczenia kontaktu między sobą, oraz ułatwienie pracy osobie je wpisującej,  proszę w takiej formie  je przysyłać.

8. Zgodnie z zaleceniem,  tegoroczna kolęda odbędzie się wyłącznie na indywidualne zaproszenie księdza lub będzie związana z chęcią poświęcenia nowego domu. W styczniu sprawowane będą msze św. za mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii, na które bardzo serdecznie zapraszam. Po każdej Mszy św. udzielę rodzinom indywidualnego błogosławieństwa. Każda rodzina otrzyma poświęconą kredę oraz kadzidło wraz z pamiątkowym obrazkiem kolędowym. Będę też święcił przyniesioną przez Was wodę.

9. Opłatki i świece wigilijne będzie można nabyć od 2 niedzieli adwentu przy kościele. Dochód przeznaczony na dofinansowanie wakacji dla dzieci. Za tydzień zbiórka przed kościołem na Fundusz pomocy kościołowi na Wschodzie

I10. Życzę owocnego przeżycia adwentu.

Msze Święte

niedziela: 9.00, 11.00
poniedziałek, wtorek,
czwartek, piątek: 18.00
środa, sobota: 7.45
Uwaga: w soboty można ustalić inną godzinę Mszy Św.

Dowiedz się więcej →

Dane kontaktowe

Rzymskokatolicka parafia pw. św. Józefa Robotnika w Nieboczowach
ul. Wiejska 23
44-360 Lubomia

Proboszcz:
Ks. Mariusz Pacwa
tel. 519 546 203

Pozostałe dane kontaktowe →