XII niedziela zwykła

Kolekta na potrzeby parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

1. Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela została w tym roku przeniesiona na czwartek 23 czerwca.

2. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post.

3. W czasie oktawy Bożego Ciała nabożeństwa ku czci NSPJ połączone będą z procesją eucharystyczną wokół kościoła (do czwartku). Zachęcam do udziału w tych nabożeństwach. Specjalne zaproszenie kieruję do dzieci po I Komunii św. oraz ich rodziców.

4. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za piękną oprawę Bożego Ciała. Dziękuję Ks. Mateuszowi, Straży Pożarnej, pocztom sztandarowym, wszystkim zaangażowanym w profesjonalną budowę ołtarzy
i wyjątkowe przyozdobienie trasy, Pani katechetce Darii, służbie liturgicznej, Dzieciom Maryi oraz Panom kościelnym i organistce, a także wszystkim dzieciom, młodzieży i dorosłym za udział w procesji, przez co daliście świadectwo swojej wiary i miłości do Chrystusa Eucharystycznego.

– wtorek – Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi

– czwartek – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

– piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

– sobota – Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

6. W przyszłą niedzielę kolekta kopertowa na instalację fotowoltaiczną. Bóg zapłać za złożone ofiary.

7. Bardzo dziękuję paniom za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu zapraszam panie: Wiesławę Kłosek i Dagmarę Lampart.

8. Niech Pan Bóg błogosławi nam na nasze sprawy w nadchodzącym tygodniu.

Wolne intencje w sierpniu:

Poniedziałek 15.08.2022 11:00

Wtorek 16.08.2022 18:00