XIX niedziela zwykła

Kolekta na Wydział Teologiczny UŚ. Bóg zapłać za ofiary.

1. Przypominam, że sierpień to miesiąc trzeźwości i abstynencji.

2. Obchody liturgiczne tygodnia:

– poniedziałek – Wspomnienie św. Dominika

– wtorek – ŚWIĘTO ŚW. TERESY BENEDYKTY OD KRZYŻA

– środa – ŚWIĘTO ŚW. WAWRZYŃCA 

– czwartek – wspomnienie św. Klary

3. W sobotę przypada dzień fatimski. O godz. 16.00 msza w intencji czcicieli MB, a po niej procesja z modlitwą różańcową do groty na Dąbrowach. Zachęcam do udziału.

4. Ostatnie dni sierpnia organizujemy zajęcia dla dzieci. Pon. 29.08 – wyjazd do aquaparku w Tychach, wt. 30.08 – zajęcia w WDK,
śr.  31.08. – wycieczka do Chorzowa: młodsze dzieci odwiedzą ZOO, a starsze – planetarium. Zapisy w zakrystii lub u p. Darii do 10 sierpnia. Przy zapisie wpłacamy symboliczne 20 zł., zgodę rodziców oraz dane do ubezpieczenia: adres i PESEL. W ramach wspólnych zajęć zapewniamy również posiłek. W przypadku dużej liczby chętnych pierwszeństwo mają Dzieci Maryi i ministranci. We wtorek (30.08)
warsztaty z robotyki i programowania z wykorzystaniem m.in. klocków LEGO. Warsztaty polegają na wspólnym zbudowaniu robota. Robot będzie się poruszał, wydawał dźwięki, itd.. Podczas zajęć dzieci i młodzież pracują parami według wieku i możliwości. Po zajęciach z robotyki odbędą się zabawy integracyjne zakończone wspólnym grillem.

5. Bardzo dziękuję  za prace  ogrodowe wokół kościoła. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam panie: Barbarę Janiuk i Martę Krzyżok.

6. W ramach specjalnej kopertowej kolekty na fotowoltaikę zebraliśmy wraz z wpłatami na konto 4220 zł, do spłaty zostało 8110 zł.  Bóg zapłać tym wszystkim, którzy wspierają tą inwestycję. Nasza mała elektrownia od środy zaczęła produkować prąd i w ciągu 3 dni wyprodukowała przeszło 200 KW energii.  Do instalacji została zamontowana ładowarka samochodowa. Jeżeli ktoś chce doładować elektryczny pojazd w czasie trwania nabożeństwa, to proszę się zgłosić do zakrystii po specjalną kartę do w/w ładowarki. Proszę też o nie zajmowanie stanowiska do ładowania, przez inne pojazdy niż elektryczne.

7. Wszystkim życzę wielu łask Bożych, a wyjeżdżającym na urlop udanego wypoczynku. Niech Bóg nam błogosławi!

Msze Święte

niedziela: 9.00, 11.00
poniedziałek, wtorek,
czwartek, piątek: 18.00
środa, sobota: 7.45
Uwaga: w soboty można ustalić inną godzinę Mszy Św.

Dowiedz się więcej →

Dane kontaktowe

Rzymskokatolicka parafia pw. św. Józefa Robotnika w Nieboczowach
ul. Wiejska 23
44-360 Lubomia

Proboszcz:
Ks. Mariusz Pacwa
tel. 519 546 203

Pozostałe dane kontaktowe →