II niedziela Adwentu

Kolekta na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać!.

1. Trwa Adwent zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku o 18.00. Nadal można się wpisać do księgi trzeźwości wystawionej na ołtarzy NSPJ.

2. Obchody liturgiczne tygodnia:

– wtorek –  Wspomnienie św. Mikołaja bpa

– środa –  Wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dK

czwartek – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

3. Przy kościele można nabyć opłatki i świece wigilijne. Dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie wakacji dla dzieci i młodzieży.

4. We wtorek zapraszam wszystkich Ministrantów i Dzieci Maryi oraz ich rodziny na mszę św. w ich intencji. W tym dniu Dzieci Maryi odnowią swoje przyrzeczenia. Po mszy spotkanie ministrantów i Dzieci Maryi z Mikołajem.

5. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, tj. w czwartek, zapraszam grupę rodziców modlących się za swoje dzieci oraz rodziców dzieci komunijnych. W czasie mszy św. poświęcimy medaliki dla dzieci przygotowujących się do I komunii św.

6. W piątek po mszy św.spotkanie Oazy Młodzieżowej w salce pod kościołem. Zapraszamy wszystkich chętnych od 8 klasy wzwyż.

7. Serdecznie dziękuję paniom za posprzątanie naszego kościoła. W tym tygodniu zapraszam panie: Gizelę Dulian i Bernadetę Kampka. W razie potrzeby proszę mężów w/w pań o zorganizowanie ekipy odśnieżającej teren wokół kościoła.  Plan sprzątania na rok 2023 r. jest umieszczony na naszej stronie parafialnej. Ewentualne uwagi proszę zgłosić w zakrystii.

8. Bóg zapłać za zamówione intencje na rok 2023. Dalej to można czynić w kancelarii.

9. Podobnie jak przed rokiem,  tegoroczna kolęda odbędzie się wyłącznie na indywidualne zaproszenie księdza. W styczniu sprawowane będą msze św. za mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii, na które bardzo serdecznie zapraszam. Po każdej Mszy św. udzielimy rodzinom indywidualnego błogosławieństwa.

10. Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli oraz wytrwałego wypełniania swoich adwentowych postanowień.

Msze Święte

niedziela: 9.00, 11.00
poniedziałek, wtorek,
czwartek, piątek: 18.00
środa, sobota: 7.45
Uwaga: w soboty można ustalić inną godzinę Mszy Św.

Dowiedz się więcej →

Dane kontaktowe

Rzymskokatolicka parafia pw. św. Józefa Robotnika w Nieboczowach
ul. Wiejska 23
44-360 Lubomia

Proboszcz:
Ks. Mariusz Pacwa
tel. 519 546 203

Pozostałe dane kontaktowe →