Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie

Kolekta na cele parafialne, a jutro na Wydział Teologiczny UŚ i KUL

1. Dziśo godz. 14.00 uroczyste nieszpory świąteczne w Bukowie.

2. Z najszczerszym żalem chcemy pożegnać naszego Księdza Mateusza Tomanka. Serdeczne „Bóg zapłać” Mu za posługę w naszej parafii od 2018 roku: sprawowane sakramenty, roraty, które gromadziły mnóstwo dzieci, spotkania i życzliwe rozmowy z parafianami, za jego gotowość do pomocy i niegasnący uśmiech. We wtorek w Parafii Niepokalanego Serca Maryi w Kokoszycach o 15.30 różaniec, o 16.00 – eksporta. W środę w Parafii MB Pośredniczki Wszelkich Łask w Szczejkowicach o 14.30 różaniec, o 15.00 msza święta pogrzebowa. Polecamy Go naszej ufnej modlitwie.

3. W czwartek w naszej parafii konwent wielkanocny księży dekanatu. O godz. 18.00 msza św. za ++ kapłanów.

4. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na Caritas.

5. Pani katechetce Darii wraz z Dziećmi Maryi,  wspólnocie ministrantów wraz z szafarzem Sławkiem, Panom kościelnym,  Zespołowi Charytatywnemu i Strażakom  oraz diakoni liturgicznej dziękuję za wspólnie za poświęcony czas i wszelką okazaną pomoc.

6. Serdeczne „Bóg zapłać” paniom Weronice, Dorocie, Eugenii i Ani oraz panom za przygotowanie kościoła oraz szat liturgicznych.

7. Dziękuję paniom oraz młodzieży za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu zapraszam panie: Julię Cuber i Ewelinę Cuber.

8. Piątek  w  Oktawie  Wielkanocnej nie obowiązuje post.

9. W dniach 03-10.02.2024r. pragniemy zorganizować pielgrzymkę do Ziemi Świętej, orientacyjny koszt to ok. 5300 zł. Zapisy w zakrystii do końca kwietnia, plan na stronie internetowej.

10. Niech Zmartwychwstały Chrystus oświeca drogi codzienności, obdarza błogosławieństwem i pomaga życie czynić szczęśliwym.

PARAFIALNA PIELGRZYMKA do ZIEMI ŚWIĘTEJ

Śladami Jezusa Chrystusa

BETLEJEM – JEROZOLIMA – ŚW. GÓRA SYJON – TABOR – KANA GALILEJSKA – NAZARET – TYBERIADA – KAFARNAUM

JERYCHO – RZEKA JORDAN – MORZE MARTWE – GÓRA OLIWNA

TERMIN 03-10.02.2024r

DZIEŃ 1. KRAKÓW – TEL AVIV – AIN KAREM – BETLEJEM • Spotkanie pielgrzymów na lotnisku (3 godziny przed odlotem).Przelot do Izraela, lądowanie w Tel Avivie. Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 2. BETLEJEM – JEROZOLIMA • Śniadanie. Rozpoczęcie dnia od przejazdu na Pole Pasterzy i wizyty w miejscu, gdzie Anioł ogłosił Dobrą Nowinę. Następnie przejazd do Bazyliki Bożego Narodzenia, krótka modlitwa przy czternastoramiennej gwieździe, która wskazuje miejsce przyjścia Jezusa na świat. Kolejnym punktem dnia będzie wizyta w Grocie Mlecznej – miejsca, do którego pielgrzymują kobiety, aby wypraszać i zawierzać Bogu dar macierzyństwa. Przejazd do Ain Karem – miasta rodzinnego Zachariasza i Anny. Dojście do Sanktuarium Nawiedzenia, upamiętniającego wizytę Najświętszej Maryi Panny u swojej krewnej – św. Elżbiety. Następnie wizyta w kościele św. Jana Chrzciciela, wewnątrz, którego znajduje się grota tradycyjnie uznawana za miejsce jego narodzin. Powrót do Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3. TABOR – HAJFA – KANA GALILEJSKA – NAZARET – TYBERIADA • Śniadanie. Pierwszym punktem dnia będzie Góra Tabor i wizyta w Bazylice Przemienienia Pańskiego. Przejazd do Hajfy – miasta, w którym znajduje się trzeci co do wielkości port Izraela, uniwersytet oraz słynne Ogrody Bahaitów. Przejazd na Górę Karmel do klasztoru karmelitów bosych „Stella Maris”. Kolejnym przystankiem będzie Kana Galilejska, gdzie małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia. Przejazd do Nazaretu, aby nawiedzić bazylikę z grotą Zwiastowania NMP oraz kościół św. Józefa. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Nazarecie lub Tyberiadzie.

DZIEŃ 4. NAZARET – TYBERIADA – KAFARNAUM – BETLEJEM • Śniadanie. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, gdzie przypomnimy sobie wskazania Jezusa dotyczące szczęśliwego życia. Następnie przejazd do Tabghi i nawiedzenie kościoła Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz kościoła Prymatu św. Piotra. Spacer po Kafarnaum, nazywanym również „Miastem Jezusa”. Obiad– ryba św. Piotra i rejs po jeziorze Genezaret. Wieczorem przejazd na obiadokolację i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 5. JERYCHO – RZEKA JORDAN – MORZE MARTWE – BETLEJEM • Śniadanie. Przejazd do Jerycha i spojrzenie na panoramę Góry Kuszenia i sykomorę Zacheusza. Kolejnym ważnym punktem będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w rzece Jordan. Przejazd nad Morze Martwe – czas na niezapomnianą kąpiel. Podróż przez Pustynię Judzką. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 6. JEROZOLIMA – GÓRA OLIWNA – SYJON CHRZEŚCIJAŃSKI • Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną – wizyta w miejscu Wniebowstąpienia Pańskiego. Przejście do kościoła „Pater Noster”, następnie zejście drogą Niedzieli Palmowej do kościoła Dominus Flevit, gdzie Pan zapłakał nad losem Jerozolimy. Przejście do Ogrójca – Getsemani i Bazyliki Narodów, czyli kościóła Agonii Chrystusa, a także nawiedzenie Grobu Maryi i groty zdrady Judasza. Przejazd w kierunku Wieczernika, czyli miejsca, gdzie Chrystus wraz z Apostołami spożył Ostatnią Wieczerzę. Następnie nawiedzenie Opactwa Zaśnięcia NMP, a po nim synagogimonumentu króla Dawida. Wizyta w kościele św. Piotra „in Gallicantu” – miejscu płaczu św. Piotra po zaparciu się Jezusa. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Organizatorem Pielgrzymki Galilea Travel Tel: +48 516 145 668

DZIEŃ 7. JEROZOLIMA – STARE MIASTO • Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Wizyta w kościele św. Anny – miejscu narodzin Matki Bożej, następnie widok na ruiny dawnej sadzawki Betesda. Przejście do kaplicy Biczowania i Włożenia Krzyża, gdzierozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. Czas na indywidualną modlitwę w Bazylice Bożego Grobu. Czas wolny na zakup pamiątek i dewocjonaliów. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 8. TEL AVIV – KRAKÓW • Śniadanie, Przejazd do Jerozolimy i przejście pod Ścianę Płaczu. Pożegnanie Jerozolimy. Jeżeli czas pozwoli udamy się do Tel Aviv Yaffo, przejście do Kościoła św. Piotra. Spacer urokliwymi uliczkami miasta. Przejazdna lotnisko. Odprawa biletowo-bagażowa, wylot do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

CENA: 2550 PLN + 495 USD

CENA ZAWIERA:

• Przelot samolotem;

• Przejazd luksusowym autokarem na całości trasy;

• 7 śniadań, 7 obiadokolacji i 1 obiad (ryba św. Piotra);

• 7 noclegów – hotel 3*** w pok. 2, 3 – osobowych;

• Opiekę duszpasterza;

• Opiekę pilota;

• Ubezpieczenie KL 30 000 euro, NNW 4 000 euro + OC 50 000 euro + bagaż 400 euro + (CP 30 000 euro choroby przewlekłe) +

kwarantanna 1000 euro + izolacja 1000 euro + covid;

• Opłata na Fundusz Gwarancyjny TFG i TFP.

CENA NIE ZAWIERA:

• Ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego 200 USD;

• Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji KR z udziału w pielgrzymce 3% wartości imprezy turystycznej lub KR z

rozszerzeniem o choroby przewlekłe 6% wartości imprezy turystycznej (możliwość wykupienia polisy w BP „Galilea Travel” na 31 dni

przed wyjazdem);

DODATKOWE OPŁATY:

160 USD/os. płatne u przewodnika lub osoby koordynującej wyjazd po przylocie do Izraela. Opłata obligatoryjna i bezzwrotna, obejmująca bilety wstępów wraz z kosztami ich rezerwacji do zwiedzanych obiektów oraz zwyczajowe napiwki, wjazd taksówką na Górę Tabor, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, obiad ryba św. Piotra, usługę przewodnika, rezerwacja Mszy Świętych. 

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE

ZAPISY PRZYJMUJE DO KOŃCA KWIETNIA 2023

Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Józefa Robotnika w Nieboczowach

Telefon: 48 519 546 203

E-mail: nieboczowy@katow

Msze Święte

niedziela: 9.00, 11.00
poniedziałek, wtorek,
czwartek, piątek: 18.00
środa, sobota: 7.45
Uwaga: w soboty można ustalić inną godzinę Mszy Św.

Dowiedz się więcej →

Dane kontaktowe

Rzymskokatolicka parafia pw. św. Józefa Robotnika w Nieboczowach
ul. Wiejska 23
44-360 Lubomia

Proboszcz:
Ks. Mariusz Pacwa
tel. 519 546 203

Pozostałe dane kontaktowe →