Ogłoszenia na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Kolekta na cele parafialne. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wierni mogą  uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: „Przybądź, Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu. Dziś również mężczyźni pielgrzymują do MB Piekarskiej.

2. Zapraszam do uczestnictwa w ostatnich nabożeństwach majowych po mszach świętych.

3. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź dla młodzieży i dzieci w piątek o godz. 17.15. Po mszy św. wieczornej objazd chorych, których proszę zgłaszać w zakrystii.

4. Obchody liturgiczne tygodnia:

– poniedziałek – Święto NMP, Matki Kościoła

– wtorek – Wspomnienie św. Jana Sarkandra

– środa – Święto Nawiedzenia NMP

– czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

– sobota – Wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Tow.

– niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy

5. W czwartek pamiętajmy w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

6. W przyszłą niedzielę kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.

7. Bardzo dziękuję paniom za posprzątanie kościoła, a panom za prace wokół kościoła. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam panie Barbarę Janiuk i Barbarę Porwoł.

8. Procesja Bożego Ciała (08.06) w tym roku po mszy o godz. 8.00 przejdzie ulicami: Rzeczną i Wiejską. Propozycja ołtarzy: 1. przy posesji p. Zdrzałek, 2. przy posesji p. Zapała, 3. przy posesji p. Sekuła i 4. obok krzyża przy kościele – przygotowują rodzice dzieci komunijnych.  Już teraz proszę o zaangażowanie się mieszkańców ulic w budowę ołtarzy (a nie tylko rodzin przy których jest ołtarz) oraz przyozdobienie domów i okien. Proszę o wystawienie pocztów sztandarowych, a naszych strażaków proszę o zabezpieczenie trasy i niesienie baldachimu. Nie będzie mszy po procesji o godzinie 11.00

9. Niech Duch Święty nas oświeca i umacnia, a Bóg nam błogosławi!

Msze Święte

niedziela: 9.00, 11.00
poniedziałek, wtorek,
czwartek, piątek: 18.00
środa, sobota: 7.45
Uwaga: w soboty można ustalić inną godzinę Mszy Św.

Dowiedz się więcej →

Dane kontaktowe

Rzymskokatolicka parafia pw. św. Józefa Robotnika w Nieboczowach
ul. Wiejska 23
44-360 Lubomia

Proboszcz:
Ks. Mariusz Pacwa
tel. 519 546 203

Pozostałe dane kontaktowe →