Intencje i ogłoszenia

XVIII niedziela zwykła

Kolekta na Wydział Teologiczny UŚ. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Dziś przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią Wierzę w Boga, Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.

2. Rozpoczął się sierpień, miesiąc trzeźwości i abstynencji. Zachęcam do wpisywania się w parafialnej Księdze Trzeźwości, która wyłożona jest przy ołtarzu NSPJ.

3. W ramach akcji „Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy” zebrano 2020 zł, które przekazujemy zakup środków transportu dla misjonarzy. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

4. W tym tygodniu przypadają: I czwartek i I piątek miesiąca. W piątek o godz. 17.15 zapraszam dzieci i młodzież do spowiedzi. Odwiedziny chorych w piątek po mszy św. wieczornej, proszę ich zgłosić w zakrystii.

5. Obchody liturgiczne tygodnia:

– wtorek – Wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, prez.

– czwartek – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

– sobota – Wspomnienie św. Dominika, prezb.

6. Serdecznie dziękuję paniom za posprzątanie naszego kościoła oraz rodzinie Kiełb za pomoc przy pielęgnacji krzewów przy kościele. W tym tygodniu zapraszam panie: Martę Krzyżok i Izabelę Pelczar – Bujalską.

7. Przypominam, że nadal należy zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i NOSA oraz dezynfekcji rąk. Jest to wyraz odpowiedzialności oraz troski o drugą osobę i siebie.

8. Zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej, najlepiej o godz. 20.30, polecając Matce Bożej Piekarskiej – Lekarce, losy świata w czasach pandemii. W sposób szczególny módlmy się za Służbę Zdrowia i wszelkie inne służby, działające w nieustannym zagrożeniu, prośmy Boga o dobrą pogodę na czas żniw oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

9. Niech Bóg błogosławi Wam na czas letniego wypoczynku, jak i trudu pracy.