Intencje i ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Kolekta na cele parafialne. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wierni mogą  uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: „Przybądź, Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu. Dziś również mężczyźni pielgrzymują do MB Piekarskiej.

2. Zapraszam do uczestnictwa w ostatnich nabożeństwach majowych po mszach świętych.

3. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź dla młodzieży i dzieci w piątek o godz. 17.15. Po mszy św. wieczornej objazd chorych, których proszę zgłaszać w zakrystii.

4. Obchody liturgiczne tygodnia:

– poniedziałek – Święto NMP, Matki Kościoła

– wtorek – Wspomnienie św. Jana Sarkandra

– środa – Święto Nawiedzenia NMP

– czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

– sobota – Wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Tow.

– niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy

5. W czwartek pamiętajmy w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

6. W przyszłą niedzielę kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.

7. Bardzo dziękuję paniom za posprzątanie kościoła, a panom za prace wokół kościoła. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam panie Barbarę Janiuk i Barbarę Porwoł.

8. Procesja Bożego Ciała (08.06) w tym roku po mszy o godz. 8.00 przejdzie ulicami: Rzeczną i Wiejską. Propozycja ołtarzy: 1. przy posesji p. Zdrzałek, 2. przy posesji p. Zapała, 3. przy posesji p. Sekuła i 4. obok krzyża przy kościele – przygotowują rodzice dzieci komunijnych.  Już teraz proszę o zaangażowanie się mieszkańców ulic w budowę ołtarzy (a nie tylko rodzin przy których jest ołtarz) oraz przyozdobienie domów i okien. Proszę o wystawienie pocztów sztandarowych, a naszych strażaków proszę o zabezpieczenie trasy i niesienie baldachimu. Nie będzie mszy po procesji o godzinie 11.00

9. Niech Duch Święty nas oświeca i umacnia, a Bóg nam błogosławi!