XXIV niedziela zwykła

Kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.

2. Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętamy w  modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji. Dzisiaj też w katedrze spotykają się Dzieci Maryi.

– poniedziałek – wspomnienie św. męcz. Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa

– środa – święto św. Stanisława Kostki, zak., patrona Polski i młodzieży

– piątek – wsp. św. męcz. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i tow.

– sobota – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

4. We wtorek spotkanie rady duszpasterskiej. Zapraszam na nie do salki po mszy św.

5. Serdeczne „Bóg zapłać!”wszystkim, którzy zaangażowali się
w przygotowanie dożynek gminnych. Dziękuję za udział we mszy św.: parafianom, delegacjom, pocztom sztandarowym, służbie kościelnej i gościom. Cieszę się, że tak licznie uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu. Szczególnie dziękuję i gratuluję Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowały przepiękną koronę dożynkową. Słowa uznania kieruję też dla wszystkich uczestników korowodu – w oczach farorza wykazaliście się wielką kreatywnością, poczuciem humoru i doskonałym pomysłem. Dla mnie nr 1!

6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zachęcam, by o godz. 15.00, wraz z biciem dzwonu, odmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia.

7. W sobotę o godz. 9.30 spotkanie Dzieci Maryi.

8. Bardzo dziękuję za posprzątanie naszego kościoła. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam panie: Barbarę Błaszczok i Martynę Chrobok. Panów zapraszam do pomocy w koszeniu trawy.

9. Wszystkim życzę rodzinnej, radosnej niedzieli, a na nadchodzący tydzień pracy i nauki niech nam Bóg błogosławi.