Uroczystość Chrystusa Króla

Kolekta na potrzeby parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Modlimy się o ducha miłości i jedność między nami.

2. Obchody liturgiczne tygodnia:

– sobota – święto św. Andrzeja apostoła

3. Za tydzień I Niedziela Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. W I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych. Zachęcamy do przygotowania symboli adwentowych: wieńca, kalendarza, lampionów. Roraty będą codziennie od poniedziałku do piątku o 18.00. Prowadzi je ks. Mateusz.

4. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy licznie uczestniczyli oraz zaangażowali się w przygotowanie spotkań z ks. biskupem w ramach wizytacji. Szczególnie dziękuję ministrantom, Dzieciom Maryi, pocztom sztandarowym, służbie kościelnej, p. Basi i p. Marzenie za przygotowanie dzieci i młodzieży. Dziękuję też za udekorowanie kościoła kwiatami i flagami.

5. Intencje na rok 2020 nadal będą przyjmowane w tygodniu po mszach świętych.

6. W przyszłą niedzielę tradycyjnie poproszę w specjalnej kolekcie o ofiarę na ogrzewanie i oświetlenie kościoła. Roczny koszt utrzymania kościoła z probostwem wraz z energią i wodą to wydatek około
13 tysięcy.

7. Bardzo dziękuję za posprzątanie naszego kościoła. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam panie: Barbarę Kołek i Sabinę Walenko. Panów zapraszam do pomocy.

8. W zakrystii do nabycia świece wigilijne Caritasu. Od 2 niedzieli adwentu, Dzieci Maryi i ministranci będą po domach roznosić opłatki wigilijne. Dochód ze sprzedaży przeznaczamy na dofinansowanie letnich rekolekcji dla naszych dzieci.

9. Życzę wszystkim pogodnego tygodnia. Niech nam Bóg błogosławi.

Msze Święte

niedziela: 9.00, 11.00
poniedziałek, wtorek,
czwartek, piątek: 18.00
środa, sobota: 7.45
Uwaga: w soboty można ustalić inną godzinę Mszy Św.

Dowiedz się więcej →

Dane kontaktowe

Rzymskokatolicka parafia pw. św. Józefa Robotnika w Nieboczowach
ul. Wiejska 23
44-360 Lubomia

Proboszcz:
Ks. Mariusz Pacwa
tel. 519 546 203

Pozostałe dane kontaktowe →