Niedziela Świętej Rodziny

Kolekta na cele parafialne. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

1. Modlimy się o integrację parafii w duchu jedności i miłości.

2. Dziś Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin.

3. We wtorek, w ostatni dzień tego roku, zapraszam na mszę św. w intencji parafian o godz. 17.00. Przedstawię sprawozdanie z życia parafii, a następnie przed Najświętszym Sakramentem odprawimy nabożeństwo dziękczynno – ekspiacyjne. Każdy, kto w tym dniu odmówi publicznie hymn „Ciebie Boga wysławiamy” i spełni zwykłe warunki uzyskuje odpust zupełny.

4. W środę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki (Nowy Rok), msze św. jak w niedzielę. Przypominam, że wszystkich wierzących obowiązuje udział w Eucharystii. Kolekta przeznaczona będzie na nasze seminarium duchowne. Jest to jednocześnie światowy dzień modlitw o pokój na świecie.

5. Pozostałe obchody liturgiczne tygodnia:
– środa – wspom. św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu, bpów i dK

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w piątek o godz. 17.15. Odwiedziny chorych i starszych parafian prosimy zgłosić w zakrystii.

7. Nadal po mszach św. przyjmowane będą intencje na przyszły rok. Można to również uczynić w czasie odwiedzin duszpasterskich – w ten sposób chcę to ułatwić osobom, które z różnych powodów nie mają możliwości zamówienia intencji w kancelarii.

8. Plan odwiedzin duszpasterskich w gablotce. Dziś ul. ks. Macionia, potem ul. Ligonia, Raciborska oraz Wendelberga i zakończymy na Kolejowej. W sobotę  od 10.00 ul. Dąbrowy od państwa Rybarz w kierunku groty, w niedzielę za tydzień od 13.30 ul. Nowy Dwór od p. Błaszczok,  potem ul. Kochanowskiego i Brzeska. Gdyby któremuś z parafian nie pasował termin i godzina, można się umówić w innym czasie.

9. Dziękuję paniom, które posprzątały nasz kościół. Za tydzień zapraszam panie: Danutę Solich i Judytę Szymiczek. Jeżeli zajdzie potrzeba odśnieżenia wokół kościoła, to bardzo proszę panów z w/w rodzin o zorganizowanie ekipy odśnieżającej.

10. Na radosne przeżywanie nadchodzących dni niech Bóg nam błogosławi.

Plan odwiedzin duszpasterskich tzw. „kolędy” 2019/20

Termin Trasa
niedziela, 29.12,
godz. 13.30
ul. ks. Macionia potem ul. Ligonia, Raciborska oraz Wendelberga i zakończymy na Kolejowej   
sobota, 04.01,
godz. 10.00
ul. Dąbrowy od państwa Rybarz w kierunku groty  
niedziela, 05.01,
godz. 13.30
ul. Nowy Dwór od p. Błaszczok,  potem ul. Kochanowskiego i ul. Brzeska
sobota, 11.01,
godz. 10.00
ul. Rzeczna  od państwa Solich następnie ul. Wiejska od p. Krzyżok
niedziela, 12.01,
godz. 13.30
ul. Dąbrowy od państwa Mandera i zakończymy u państwa Matuszek

Msze Święte

niedziela: 9.00, 11.00
poniedziałek, wtorek,
czwartek, piątek: 18.00
środa, sobota: 7.45
Uwaga: w soboty można ustalić inną godzinę Mszy Św.

Dowiedz się więcej →

Dane kontaktowe

Rzymskokatolicka parafia pw. św. Józefa Robotnika w Nieboczowach
ul. Wiejska 23
44-360 Lubomia

Proboszcz:
Ks. Mariusz Pacwa
tel. 519 546 203

Pozostałe dane kontaktowe →