VII niedziela zwykła

Kolekta na cele parafialne

1. Modlimy się o integrację parafii w duchu jedności i miłości.

2. Od dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość narodu, który kończy
I niedziela Wielkiego Postu – niedziela trzeźwości. Zachęcam Was do abstynencji od napojów alkoholowych i dania świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji.

3. W Środę Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień ścisłego postu i wstrzemięźliwości. Msze święte w tym dniu o 7.45 i 19.00. Kolekta to tzw. jałmużna postna.

4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa po mszy św.       Śląskim zwyczajem czytamy zalecki za zmarłych, które można składać w zakrystii. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę po mszy szkolnej.

5. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.30. Kazanie w tym roku  wygłosi ks. Michał Kosek – wikary z Lubomi. Proszę o zarezerwowanie sobie czasu.

6. Bardzo dziękuję za  posprzątanie naszego  kościoła. W tym tygodniu zapraszam panie: Bożenę Wendelberger i Monikę Matuszek. Panowie mile widziani.

7. Na ostatnim zebraniu Rady parafialnej zostali wybrani członkowie do Rady ekonomicznej: pan Dariusz Matuszek i pan Wojciech Musiolik. Gratuluję.

8. W terminie od 19.02 do 26.02. 2022 r. parafia pragnie zorganizować pielgrzymkę „ Ziemia Święta Bis”. Przewidywalny całkowity koszt to ok. 4300 zł. Chętne osoby proszę o zapisanie się w zakrystii do końca maja tego roku.

9. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam na czas wielkopostnych postanowień.

Msze Święte

niedziela: 9.00, 11.00
poniedziałek, wtorek,
czwartek, piątek: 18.00
środa, sobota: 7.45
Uwaga: w soboty można ustalić inną godzinę Mszy Św.

Dowiedz się więcej →

Dane kontaktowe

Rzymskokatolicka parafia pw. św. Józefa Robotnika w Nieboczowach
ul. Wiejska 23
44-360 Lubomia

Proboszcz:
Ks. Mariusz Pacwa
tel. 519 546 203

Pozostałe dane kontaktowe →