II niedziela Wielkiego Postu

Kolekta na cele parafialne.

2. Przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes – w ten sposób pomagamy misjonarzom.

3. Przez cały Wielki Post, po mszy o 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zachęcam do cichej adoracji, którą zakończymy o godzinie 11.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o 15.30.

4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa po mszy św. z czytaniem zalecek za zmarłych, które można składać w zakrystii. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę po mszy szkolnej.

5. Zachęcamy wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych. Nadal można się wpisywać do księgi trzeźwości wystawionej na bocznym ołtarzu NSPJ.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zapraszam na mszę św. w intencji ks. Mateusza, który będzie obchodził swoje urodziny.

7. Za tydzień rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Krzysztof Patas – wikary z Wodzisławia Śląskiego. Proszę o zarezerwowanie sobie czasu, już dzisiaj zachęcam do udziału w tych duchowych ćwiczeniach.

8. Wzorem lat ubiegłych w zakrystii można składać ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

9. Bardzo dziękuję za posprzątanie naszego kościoła. W tym tygodniu zapraszam panie: Marzenę Matuszek i Bogusławę Bugla. Panowie mile widziani.

10. Niech Bóg błogosławi naszej wielkopostnej pracy nad sobą.