XIV niedziela zwykła

Kolekta na WŚSD, a przed kościołem na powodzian.

1. W poniedziałek święto patronalne Apostolstwa Chorych – Wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Pamiętajmy o naszych chorych w modlitwach. W tym dniu odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasną Górę.

2. Zachęcam rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy letnie, by wystosowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

3.  Obchody liturgiczne tygodnia:

  • poniedziałek – Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz.
  • środa – Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezb.
  • sobota – ŚWIĘTO ŚW. BENEDYKTA, opata, patrona Europy

4. Serdecznie dziękuję paniom za posprzątanie naszego kościoła, rodzinie Kiełb za pomoc przy pielęgnacji żywopłotu. W tym tygodniu zapraszam panie: Aleksandrę Sekuła i Małgorzatę Studniczek

5. Przypominam, że nadal należy zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i NOSA oraz dezynfekcji rąk. Jest to wyraz odpowiedzialności o drugą osobę i siebie.

6. Nadal trwajmy na wspólnej modlitwie różańcowej, najlepiej o godz. 20.30, polecając Matce Bożej Piekarskiej – Lekarce, losy świata w czasach pandemii. W sposób szczególny módlmy się za Służbę Zdrowia i wszelkie inne służby, działające w nieustannym zagrożeniu, prośmy Boga o dobrą pogodę oraz o nowe powołania do Jego służby. Pamiętajmy też o naszym ks. Mateuszu Tomanku.

7. Bardzo gorąco dziękuję za wszelkie zainteresowanie sprawami naszej wspólnoty.

8. Podróżującym życzę szczęśliwej drogi, a pracującym – wytrwałości, wszystkim: udanego, radosnego tygodnia. Niech Bóg nam błogosławi.

Msze Święte

niedziela: 9.00, 11.00
poniedziałek, wtorek,
czwartek, piątek: 18.00
środa, sobota: 7.45
Uwaga: w soboty można ustalić inną godzinę Mszy Św.

Dowiedz się więcej →

Dane kontaktowe

Rzymskokatolicka parafia pw. św. Józefa Robotnika w Nieboczowach
ul. Wiejska 23
44-360 Lubomia

Proboszcz:
Ks. Mariusz Pacwa
tel. 519 546 203

Pozostałe dane kontaktowe →