III niedziela Adwentu

Kolekta na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

1. Trwa Adwent zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku o 18.00 – obowiązuje reżim sanitarny.

2. Dziś III Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Radości (Gaudete). Źródłem radości jest Pańskiego. Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia.

3. Od 17 grudnia rozpoczyna się druga część Adwentu, przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Nie może w nim zabraknąć naszego sakramentalnego pojednania z Bogiem
i ludźmi.

– poniedziałek – Wspomnienie św. Łucji, dz. i męcz.

wtorek – Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezb. i dK

5. Przy kościele wciąż można nabyć opłatki i świece wigilijne (7zł – małe, 15zł – duże). Dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie wakacji dla dzieci.

6. Serdecznie dziękuję paniom za posprzątanie naszego kościoła. W tym tygodniu zapraszam panie: Beatę Stefańską i Karolinę Szryt.

7. Zgodnie z zaleceniem,  tegoroczna kolęda odbędzie się wyłącznie na indywidualne zaproszenie księdza lub będzie związana z chęcią poświęcenia nowego domu. W styczniu sprawowane będą msze św. za mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii.

8. Życzę wszystkim podążania za tym, co w przygotowaniu do świąt jest najważniejsze. Niech nam Bóg błogosławi!