8 niedziela zwykła

1. Dziś gościmy franciszkanina o. dra Feliksa Rachwalika, Delegata Ziemi Św. Wygłosi on Słowo Boże, i będzie rozprowadzał duże ikony oraz inne pamiątki z Ziemi Św. Dochód z nich jest przeznaczony na pomoc chrześcijanom z Betlejem. Za wsparcie serdeczne Bóg zapłać.

2.  Od dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość narodu, który kończy I niedziela Wielkiego Postu – niedziela trzeźwości. Zachęcam Was do abstynencji od napojów alkoholowych i dania świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji.

3. W Środę Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień ścisłego postu i wstrzemięźliwości. Msze święte w tym dniu o godz. 7.45 i 18.00. Kolekta to tzw. jałmużna postna. A przed kościołem dziś i środę zbiórka na pomoc Ukrainie.

4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa po mszy św. Śląskim zwyczajem czytamy zalecki za zmarłych, które można składać w zakrystii. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę po mszy szkolnej. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 14.45. Słowo Boże będzie wygłaszał ks. Łukasz wikary z Rogowa.

5. Dziękuję paniom za posprzątanie kościoła. Za tydzień zapraszam panie: Julię Cuber i Ewelinę Cuber. Jeżeli zajdzie potrzeba odśnieżenia wokół kościoła, to bardzo proszę panów z w/w rodzin
o zorganizowanie ekipy odśnieżającej.

6. W tym tygodniu obchodzimy: I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Spowiedź dla młodzieży i dzieci w piątek o godz. 17.15. Po wieczornym nabożeństwie Drogi Krzyżowej objazd chorych, których proszę zgłaszać w zakrystii.

7. Na rozpoczynający się w tym tygodniu Wielki Post niech nam Pan Bóg błogosławi.

WOLNE INTENCJE DO KOŃCA MAJA

Niedziela 17.04.2022 09:00