II niedziela Wielkiego Postu

Kolekta przeznaczona jest na cele parafii. „Bóg zapłać” za ofiary.

1. Zachęcam do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.

2. W dzisiejszą niedzielę zbiórka przed kościołem na Fundusz Misyjny Ad Gentes.

3. Dzisiaj, 13 marca, obchodzimy 9. rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową, a 18 marca swoje urodziny obchodzi
ks. Mateusz. Pamiętajmy o nich w modlitwie. Msza św. w intencji
ks. Mateusza, zgodnie z Jego życzeniem odbędzie się 27.03 o godz. 11.00. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w niej.

4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa po mszy św. zalecki za zmarłych, nadal można składać w zakrystii. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę po mszy szkolnej.

5. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o 14.45. Przypominam, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową lub Gorzkie Żale mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Gorąco Was zapraszam do udziału.

6. Dziękuję tym dzieciom, które oddały swoje zabawki rówieśnikom z Ukrainy. Szczególne podziękowania dla tych, którzy zrobili to od serca. Dziękuję również za paczki w ramach akcji „Paczka dla Ukrainy” oraz za ofiarowane rzeczy dla Domu Rekolekcyjnego w Kokoszycach, gdzie przebywa 18 uchodźców z Ukrainy.

– sobota – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP

8. Dziękuję paniom za posprzątanie kościoła. Za tydzień zapraszam panie: Barbarę Szczotok i Barbarę Błaszczok.

9. Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli oraz owocnego przeżywania Wielkiego Postu.

Wolne intencje do końca czerwca:

17, 26 kwietnia

6,7,9,10,14,15,16,21,29 czerwca