II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego

Kolekta na Caritas archidiecezji

1. Dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego, którym rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

2. Dziśma miejsce liczenie wiernych uczestniczących we Mszach św.

–   poniedziałek – Święto św. Marka, Ewangelisty

–   wtorek – Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski

–   piątek  –  Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy

4. W piątek obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

5. W przyszłą niedzielę odpust ku czci naszego patrona św. Józefa. Kazanie wygłosi ojciec franciszkanin Feliks. Zapraszam wszystkich parafian i gości do licznego udziału w sumie odpustowej. Proszę o wystawienie pocztów sztandarowych i przygotowanie baldachimu.

6. Przyszłą niedzielę będziemy też obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

7. Za tydzień rozpoczyna się miesiąc maj – już teraz zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych po mszach świętych. W niedziele i święta po mszy o godzinie 11.00.

8. Bardzo dziękuję za posprzątanie naszego kościoła. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam panie: Sonię Konsek i Oliwię Konsek.

9. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza swym błogosławieństwem, pokojem i radością!