I niedziela Adwentu

Kolekta na pokrycie kosztów ogrzewania.Bóg zapłać!

1. Rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Również dzisiaj przeżywamy Niedzielę Trzeźwości. Zachęcam do abstynencji od napojów alkoholowych przez cały adwent – można się wpisać do księgi trzeźwości wystawionej przy ołtarzu NSPJ. Od poniedziałku  do piątku o godz. 18.00 roraty. Serdecznie zapraszamy!

– środa  – ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA, APOSTOŁA

sobota – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego prez.

– niedziela – Barbórka

3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek po mszy – proszę o zgłoszenie ich w zakrystii. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 17.15.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 msza św. za górników i ich rodziny w dniu święta patronalnego św. Barbary.

5. Serdecznie dziękuję paniom za posprzątanie naszego kościoła. W tym tygodniu zapraszam panie: Edytę Kiełb i Gabrielę Matuszek.

6. Nadal są w kancelarii przyjmowane intencje na rok 2023. W tym roku są jeszcze wolne intencje 27 i 29 grudnia

7. W przyszłą niedzielę zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na
Wschodzie.

8. Opłatki będą roznoszone przez grupę Dzieci Maryi. Przy kościele będą rozprowadzane wraz z świecami  wigilijnymi od 3 niedzieli adwentu. Dochód przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji i wakacji dla dzieci.

9. Życzę owocnego przeżycia adwentu.