III Niedziela Adwentu

Kolekta na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

1. Zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku o 18.00. Nadal można się wpisać do księgi trzeźwości wystawionej na ołtarzy NSPJ.

2. Dziś III Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Radości (Gaudete). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

3. Od 17 grudnia rozpoczyna się druga część Adwentu, przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Nie może w nim zabraknąć naszego sakramentalnego pojednania z Bogiem
i ludźmi.

4. Obchody liturgiczne tygodnia:

– wtorek –  Wspomnienie św. Łucji, dz. i męcz.

– środa –  Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezb. i dK

5. Przy kościele wciąż można nabyć opłatki i świece wigilijne (10 zł – małe, 16zł – duże). Dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie wakacji dla dzieci. Dziękujemy Dzieciom Maryi za rozprowadzanie opłatków i świec.

6. W piątek po mszy św. spotkanie Oazy Młodzieżowej w salce pod kościołem. Zapraszamy wszystkich chętnych od 8 klasy wzwyż.

7. Serdecznie dziękuję paniom za posprzątanie naszego kościoła. W tym tygodniu zapraszam panie: Irenę Szołtys i Iwonę Popeła. W razie potrzeby proszę mężów w/w pań o zorganizowanie ekipy odśnieżającej teren wokół kościoła. Plan sprzątania na rok 2023 r. jest umieszczony na naszej stronie parafialnej. Ewentualne uwagi proszę zgłosić w zakrystii.

8. Bóg zapłać za zamówione intencje na rok 2023. Dalej można to czynić w kancelarii. Na stronie parafialnej są już intencje na miesiąc styczeń,
w którym jest 16 wolnych intencji.

9. Podobnie jak przed rokiem,  tegoroczna kolęda odbędzie się wyłącznie na indywidualne zaproszenie księdza. W styczniu sprawowane będą msze św. za mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii, na które bardzo serdecznie zapraszam. Po każdej Mszy św. udzielimy rodzinom indywidualnego błogosławieństwa.

10. Życzę wszystkim podążania za tym, co w przygotowaniu do świąt jest najważniejsze. Niech nam Bóg błogosławi!

Msze Święte

niedziela: 9.00, 11.00
poniedziałek, wtorek,
czwartek, piątek: 18.00
środa, sobota: 7.45
Uwaga: w soboty można ustalić inną godzinę Mszy Św.

Dowiedz się więcej →

Dane kontaktowe

Rzymskokatolicka parafia pw. św. Józefa Robotnika w Nieboczowach
ul. Wiejska 23
44-360 Lubomia

Proboszcz:
Ks. Mariusz Pacwa
tel. 519 546 203

Pozostałe dane kontaktowe →