II niedziela Adwentu

Kolekta na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać!     

1. Zapraszam na roraty dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem środy, o godz. 18.00. Gdyby ktoś chciał ufundować nagrody dla dzieci, to proszę je przynieść do zakrystii lub włożyć do roratomatu, za co z góry dziękuję.

2. Obchody liturgiczne tygodnia:

– środa – Wspomnienie św. Łucji

– czwartek – Wspomnienie św. Jana od Krzyża

3. Przy kościele u Dzieci Maryi można nabyć opłatki i świece wigilijne (11zł – małe, 17zł – duże). Dochód przeznaczony jest na Caritas – wigilijne dzieło pomocy dzieciom oraz na dofinansowanie wakacji dla dzieci i młodzieży.

4. Bóg zapłać górnikom za udział we mszy św. i piękne przygotowanie liturgii.

5. Serdecznie dziękuję paniom za posprzątanie naszego kościoła. W tym tygodniu zapraszam panie: Alinę Manderę i Julię Manderę. W razie potrzeby proszę mężów w/w pań o zorganizowanie ekipy odśnieżającej teren wokół kościoła.  Bardzo dziękuję naszym strażakom p. Antoniemu, Grzegorzowi i Romanowi oraz p kościelnemu Stefanowi za odkurzenie i odpajęczenie naszej świątyni.

6. Bóg zapłać za zamówione intencje na rok 2024. Dalej to można czynić w kancelarii lub mejlowo.

Wolne intencje w styczniu:

01.01 – 8.00, 06.01 – 8.00 i 11.00, 14.01 – 8.00

7. Tegoroczna kolęda odbędzie się na indywidualne zaproszenie księdza w okresie od 27.12 do 30.12 w godzinach popołudniowych. Rodziny, które pragną zaprosić kapłana z błogosławieństwem proszę o zgłoszenie tego faktu w zakrystii celem ustalenia godziny. Przy okazji indywidualnej kolędy nie będą zbierane ofiary. Natomiast w styczniu sprawowane będą msze św. za mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii, na które bardzo serdecznie zapraszam. Wtedy po każdej takiej mszy św. udzielam rodzinom indywidualnego błogosławieństwa.

8. Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli oraz wytrwałego wypełniania swoich adwentowych postanowień.

Msze Święte

niedziela: 9.00, 11.00
poniedziałek, wtorek,
czwartek, piątek: 18.00
środa, sobota: 7.45
Uwaga: w soboty można ustalić inną godzinę Mszy Św.

Dowiedz się więcej →

Dane kontaktowe

Rzymskokatolicka parafia pw. św. Józefa Robotnika w Nieboczowach
ul. Wiejska 23
44-360 Lubomia

Proboszcz:
Ks. Mariusz Pacwa
tel. 519 546 203

Pozostałe dane kontaktowe →