Ogłoszenia na VI niedzielę zwykłą

Kolekta na cele parafialne. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza św. w intencji chorych wraz z udzielaniem sakramentu chorych odbędzie się w poniedziałek  o 18.00.

2. Od dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość narodu, który kończy I niedziela Wielkiego Postu – niedziela trzeźwości. Zachęcam Was do abstynencji i dania świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji.

3. W Środę Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień ścisłego postu i wstrzemięźliwości. Msza święta w tym dniu
o godz.
18.00 lub w Bukowie o godz. 16.30. Kolekta to tzw. jałmużna postna, a przed kościołem zbiórka na pomoc Ukrainie. Proszę Zespół Charytatywny o jej przeprowadzenie.

4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa po mszy św. Śląskim zwyczajem czytamy zalecki za zmarłych, które można składać w zakrystii. Dla dzieci Droga Krzyżowa w czwartki po mszy św. szkolnej.

5. W niedziele o godz. 15.00. gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, które będzie głosił ks. Piotr Mroczkowski.

6. Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła. Za tydzień zapraszam panie: Anitę Szymiczek i  Sylwię Kochanek. Jeżeli zajdzie potrzeba odśnieżenia wokół kościoła, to proszę panów z w/w rodzin o zorganizowanie ekipy odśnieżającej.

7. Powstał pomysł napisania wspomnień o księdzu Januszu Rudzkim. Wszyscy, którzy chcą podzielić się takimi wspomnieniami mogą (do końca lutego) napisać o swoich przeżyciach, spotkaniach, relacjach z księdzem. Można dołączyć również zdjęcia. /przesłanie informacji i zdjęć jest równoznaczne z wyrażeniem zgody autora na ich publikację/ 

bcichecka1@wp.pl lub bagoik@gmail.com


6. Życzę dobrego czasu Wielkiego Postu.

Msze Święte

niedziela: 9.00, 11.00
poniedziałek, wtorek,
czwartek, piątek: 18.00
środa, sobota: 7.45
Uwaga: w soboty można ustalić inną godzinę Mszy Św.

Dowiedz się więcej →

Dane kontaktowe

Rzymskokatolicka parafia pw. św. Józefa Robotnika w Nieboczowach
ul. Wiejska 23
44-360 Lubomia

Proboszcz:
Ks. Mariusz Pacwa
tel. 519 546 203

Pozostałe dane kontaktowe →