IV niedziela Wielkiego Postu

Kolekta na cele parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1. Dziś 4 Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości (Laetare). W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii dzisiejszej niedzieli różowy kolor szat.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o 15.00. Gorąco zapraszam!

3. W środę zapraszam na mszę św. o godz. 8.00 do Bukowa.

4. Msza szkolna w czwartek o godz. 18.00, po niej Droga Krzyżowa, na którą zapraszam dzieci.

5. We wszystkie piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa po mszy św. Śląskim zwyczajem czytamy zalecki za zmarłych, które można składać w zakrystii.

6. Dziękuję paniom za posprzątanie kościoła. Za tydzień zapraszam panie: Oliwię Musiolik i Jolantę Musiolik. Jeśli zajdzie potrzeba odśnieżenia wokół kościoła, to bardzo proszę panów z w/w rodzin o zorganizowanie ekipy odśnieżającej.

7. Młodzież klasy VIII SP w Syryni wraz z nauczycielami zaprasza na Mękę Pańską w formie teatru cieni,  w piątek 15 marca 2024 roku o godz. 1900 do  HALI  SPORTOWEJ w SYRYNI. Zachęcamy do przeżycia Drogi Krzyżowej również w formie spektaklu teatralnego połączonego z wspólną modlitwą.

8. Życzę radosnej niedzieli i owocnego przeżywania Wielkiego Postu.

Msze Święte

niedziela: 9.00, 11.00
poniedziałek, wtorek,
czwartek, piątek: 18.00
środa, sobota: 7.45
Uwaga: w soboty można ustalić inną godzinę Mszy Św.

Dowiedz się więcej →

Dane kontaktowe

Rzymskokatolicka parafia pw. św. Józefa Robotnika w Nieboczowach
ul. Wiejska 23
44-360 Lubomia

Proboszcz:
Ks. Mariusz Pacwa
tel. 519 546 203

Pozostałe dane kontaktowe →